کدخبر: 60063 تاریخ انتشار

ساعتی مچی که فرشته جان این زن خوش شانس شد

ویژگی Fall Detection اپل واچ باعث شد دستگاه پس از تشخیص سقوط شدید با خدمات اورژانس تماس بگیرد و جان این زن را نجات دهد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ویژگی Fall Detection اپل واچ باعث شد دستگاه پس از تشخیص سقوط شدید با خدمات اورژانس تماس بگیرد و جان این زن را نجات دهد.

اپل واچ جان یک زن اهل تگزاس را نجات داد. این خانم ناگهان در اتاق هتل لیز خورد و سرش به کمد هتل برخورد کرد و بیهوش شد. خوشبختانه خانم Bayla Belle Christianson ویژگی Fall Detection را در اپل واچ خود فعال کرده بود و این ویژگی باعث شد دستگاه پس از تشخیص سقوط شدید با خدمات اورژانس تماس بگیرد.

کریستینسون پس از این حادثه اعلام کرد: تعادلم را از دست دادم، زمین خوردم و سپس با صورت به داخل کمد اتاق هتل افتادم. بیش از یک دقیقه تکان نمی‌خوردم. ویژگی Fall Detection را در روز شکرگزاری امسال فعال کرده بودم. چون تکان نمی‌خوردم اپل واچ من سقوط سخت را تشخیص داد و با خدمات اورژانس تماس گرفت. حال این خانم در حال حاضر خوب است و از دارندگان اپل واچ می‌خواهد که قابلیت تشخیص سقوط را حتما فعال نمایند. او همچنین می‌گوید: «اگر این ویژگی را راه اندازی نکرده بودم، الان اینجا نبودم.»

این اولین بار نیست که اپل واچ جان یک انسان را نجات می‌دهد. در مارس سال گذشته، این ساعت جان مردی را پس از سقوط از یخ نجات داد. این مرد ویژگی Emergency SOS را در ساعت هوشمند خود فعال کرده بود و خدمات اضطراری پیش از شروع هیپوترمی (سرمازدگی) به داد او رسیدند.

پس از آن در ماه ژوئیه، همان ویژگی Fall Detection که جان بایلا را نجات داد، به یک مرد ۷۸ ساله کمک کرد تا از سقوط خطرناک جان سالم به در ببرد. از آنجایی که این مرد بیش از ۶۵ سال سن داشت، این ویژگی به طور پیش فرض در ساعت او روشن بود. پس از رسیدن نیرو‌های اورژانس، او متعجب شد چگونه اپل واچ ناجی او شده است.

 Fall Detection و Emergency SOS تنها قهرمانان این داستان‌ها نیستند. سال گذشته ویژگی مانیتور ضربان قلب (heart rate monitor) اپل واچ یک زن راکه احتمال مرگ او ۸۸ درصد بود. اپل واچ متوجه شد که ضربان قلب این خانم عدد ۱۶۹ را نشان می‌دهد و زنگ هشدار را به صدا در آورد. پس از آن مشخص شد که این خانم دچار سکته قلبی شده و یکی از رگ هایش بطور کامل دچار انسداد شده است. پس از جراحی اورژانسی، او توانست به طور کامل بهبود یابد. یک ماه بعد، مرد دیگری در اثر افتادن از ارتفاع دچار شکستگی جمجمه و هماتوم مغزی شد. او نیز توسط اپل واچ نجات یافت و پس از یک جراحی طولانی مغز، بهبود یافت.

حتی مواردی نیز وجود دارد که اپل واچ بیش از یک بار یک نفر را نجات داده است. دن فاو ۷۰ ساله به اپل واچ قابل اعتماد خود، از دو تصادف جان سالم به در برد. اولین مورد در سن ۶۸ سالگی بعد از عبور از سرعت گیر زمانی که با دوچرخه به زمین خورده بود، بار دیگر در سن ۷۰ سالگی پس از برخورد ضربه به سرش بود که در هر دو بار ویژگی Fall Detection جان او را نجات داد.

آخرین مورد در نوامبر گذشته اتفاق افتاد که یک دوچرخه سوار بریتانیایی با یک ماشین برخورد کرد و اپل واچ او اولین نفری بود که با آمبولانس تماس گرفت.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین