کدخبر: 59891 تاریخ انتشار

پیوند جنجالی قلب خوک به انسان در جهان!+ فیلم

اولین پیوند قلب خوک به انسان، نقطه عطف در پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ عمل پیوند موفقیت‌آمیز قلب خوک به انسان در ایالات‌متحده در ۸ ساعت انجام شد. در این عمل تاریخی ژنتیک قلب خوک را که اصلاح کردند، به قلب انسان پیوند زدند. بیماری که قلب خوک به آن پیوند زده شده درحال حاضر، هنوز زنده است و اندام خوک را به‌اصطلاح پس نزده است. این بیمار ۵۷ ساله در مرکز پزشکی دانشگاه مریلند به‌شدت تحت‌نظر است.

این پیوند قلب، دستاوردی خارق‌العاده است که با تلاش بسیاری از دانشمندان در سراسر کشور به‌دست آمده است. مهم‌ترین گام‌های اخیر دانشمندان به این لحظه مهم ختم شده است و علم پزشکی در ویرایش ژنی بسیار پیشرفت کرده است. دانشمندان ژن‌های خوک را برای ارائه اندام به انسان ویرایش کردند.

این پیشرفت‌ها امکان این را فراهم کرده تا اندام خوک به بدن انسان پیوند زده شود، بدون اینکه توسط سیستم ایمنی بدن انسان پس زده شود. این عمل تقریبا موفقیت‌آمیز، نقطه عطف در پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان محسوب می‌شود. بیمار ۵۷ ساله دچار بیماری قلبی لاعلاج بود. شرایط عمومی بیماری بسیار وحشتناک بود و برای پیوند قلب واجد شرایط بود. درمان آزمایشی پیوند قلب به عنوان آخرین راه‌حل پیشنهاد داده شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین