کدخبر: 59745 تاریخ انتشار

حضور ۵ساعته اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در منطقه ۱۳

رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهرتهران با حضو در منطقه ۱۳ ضمن بازدید از پروژه های در حال احداث و آماده افتتاح و دیدار و تجلیل از خانواده شهید اکبر عبداللهی مقدم در جلسه ای با مدیران شهری ، نخبگان و کنشگران اجتماعی ، به ارزیابی و بررسی مسائل و موضوعات فرهنگی و اجتماعی پرداختند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ نرگس معدنی پور، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به اتفاق علیرضا نادعلی، زهرا شمس احسان و سید احمد علوی اعضای شورای شهر تهران در ابتدای حضورش در منطقه  با همراهی دکتر علی‌احمدی شهردار منطقه۱۳ و معاونان وی از ظرفیت ها،چالش ها،  دستاوردها و پروژه های در حال احداث و آماده افتتاح بازدید کردند.

در این بازدید ، پیشرفت پروژه های احداث سوله مدیریت بحران محله صفا، مسجد حضرت علی اکبر(ع)، مرکز تخصصی بازیافت(MRF)، پروژه های قطب گردشگری شرق (پارک جنگلی سرخه حصار)، پایانه جدید شرق و ... مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در ادامه به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والا مقام و تکریم خانواده معزز آنها ، تجلیل و تکریم از خانواده گرانقدر شهید دانش آموز عبداللهی مقدم انجام  شد.

در پایان ، اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران همچنین در نشست با مدیران شهری و نخبگان محلات ضمن استماع سخنان معتمدین و فعالان فرهنگی و اجتماعی منطقه، دیدگاه‌های خود را در زمینه برنامه های شورا و رفع مسائل فرهنگی منطقه بیان کردند.  

شهردار منطقه در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم به میهمانان به ارائه گزارشی از اقدامات منطقه  پرداخت و گفت: برنامه ها و پروژه های منطقه در سه قالب کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت ، تقسیم بندی و با جدیت پیگیری می شود .

او با اشاره به عملکرد درآمدی منطقه افزود: درآمد شهرداری منطقه۱۳ نسبت به چند ماه  گذشته با رشد همراه بوده که منجر به تحقق ۱۰۱ درصدی بودجه درآمدی منطقه شده است.

شهردار منطقه۱۳ ادامه داد: خوشبختانه، منطقه ۱۳ در زمینه پیشرفت پروژه ها و  همچنین سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ ، جایگاه و رتبه مناسبی دارد که امیدوارم  ضمن تداوم این روند ، عملکرد منطقه بهبود یابد .

دکتر علی‌احمدی اضافه کرد: قرارگاه های جهادی با محوریت طرح انضباط شهری ، بسیج و خیریه  تشکیل شده است که همکاری و هماهنگی لازم با نهاد ها و سازمان های مربوطه برای پیشبرد امور و خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان انجام می شود .

شهردار منطقه۱۳ ، توافق برای آزاد سازی اراضی ساصد و دوشان تپه ، پروژه های قطب گردشگری شرق تهران،  تعیین تکلیف پایانه شرق جدید و راه اندازی کارخانه آسفالت،  پروژه mrf ، تعریض خیابان پیروزی و ساماندهی مجموعه بازارچه شهرستانی از برنامه های بلند مدت منطقه برشمرد .

دکترعلی‌احمدی در جمع بندی جلسه یادآور شد : در آینده نزدیک،  کمیسیون تخصصی فرهنگی _اجتماعی تشکیل داده که موضوعات مطروحه در جلسه با جدیت پیگیری می شود.

نرگس معدنی پور ، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر با اشاره به سابقه خدمت خود در منطقه پیشگامان انقلاب اسلامی و تشکر از اقدامات برنامه محور شهردار منطقه۱۳، از این منطقه به عنوان مناطق خاص نام برد که دارای ویژگی های مختلف است.

او اضافه کرد : این منطقه از یکسو  با چالش هایی از جمله بافت فرسوده،  مسیل های متعدد ، سد معبر و... مواجه و از سوی دیگر از اماکن تاریخی،  قدیمی و گردشگری و مساجد شاخص برخوردار است و  ساکنین شریف و نجیبی دارد که مشارکت جو هستند.

معدنی پور با بیان اینکه ‌حوزه فرهنگی و اجتماعی یکی از حوزه های مهم شهر تهران است ادامه داد: بر اساس نیاز های شهروندان و مطالبات آنها ، پنج لایه در سطح شهر  شامل خدمات شهری ، فنی و عمرانی،  حمل و نقل،  معماری و شهرسازی و فرهنگی و اجتماعی وجود دارد که لایه پنجم به نوعی شالوده لایه های دیگر که بدون آن ، اقدامات شهرداری به ثمر نمی رسد ، چرا که پیشبرد امور مربوط به شهر نیازمند  فرهنگ سازی ، مشارکت شهروندی و آموزش اجتماعی است .

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به  نگاه و رویکرد فرهنگی - اجتماعی شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد زیر ساخت هایی با رویکرد فرهنگی و اجتماعی در شهر ایجاد و بازنگری هایی در  ساختار ها همراه با استاندارد سازی و توسعه  آن صورت بگیرد .

معدنی پور بر ضرورت تامین سرانه های فرهنگی اجتماعی منطقه در کنار دیگر سرانه های مدیریت شهری با توجه به آزادسازی اراضی منطقه تاکید کرد.

او، بهبود وضعیت شاخص فرهنگی و اجتماعی،  توسعه عادلانه فضای فرهنگی،  اثربخشی نظام برنامه و بودجه ، نقش آفرینی فعال در نظام فرهنگی ، ترویج سبک ایرانی اسلامی،  توجه به کارکرد خانواده ، نظارت بر متناسب سازی و بهبود شاخص های فرهنگی اجتماعی از ماموریت و اهداف شورای ششم تهران نام برد که بر اساس آن سیاست گذاری ها صورت می گیرد.

او یادآور شد: امید است بتوانیم بر اساس بودجه ،  نیاز های منطقه را برطرف کنیم.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین