کدخبر: 59654 تاریخ انتشار

ثروت میلیاردی برای فریبنده عاشقان مهاجرت

فرمانده انتظامی شهرستان "فسا" از شناسایی و دستگیری عامل اصلی کلاهبرداری با وعده اخذ ویزای اقامت در کشور اروپایی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سرهنگ "محمدهاشم قسام" در تشریح این خبر بیان کرد: با ارجاع پرونده قضائی به شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری ۳ میلیارد ریالی از وی و همسرش با وعده اخذ ویزای اقامت در کشوری اروپایی، رسیدگی به موضوع در دستور کار افسران پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی به شاکی وعده اخذ ویزای اقامت در یکی از کشورهای اروپایی داده و وی را به شخصی دیگر به نام مستعار "ر.م" معرفی کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان "فسا" ادامه داد: شاکی و همسرش با ترغیب آقای "ر.م" طی چند مرحله مبلغ ۳ میلیارد ریال به حساب وی واریز و جهت انجام اقدامات مقدماتی به کشور ترکیه عزیمت می‌کنند لیکن شخص مذکور ویزای کشوری ثالث به آنان ارائه می‌دهد که در فرودگاه ترکیه مشخص می شود ویزا جعلی است.

سرهنگ "قسام" اظهار کرد: پس از تکمیل تحقیقات اولیه، افسران پلیس فتا با ردگیری‌های تخصصی و اقدامات فنی موفق شدند متهم را در استان آذربایجان غربی (شهرستان ماکو) شناسایی و با اخذ نیابت قضائی و همکاری با پلیس آن شهرستان وی را دستگیر کنند.

او از انتقال متهم به شهرستان فسا اشاره کرد و گفت: افسران پلیس یکی دیگر از اعضای باند که عامل حواله وجوه واریزی شاکی به دفتری در ترکیه جهت تحویل به آقای "ر.م" بوده را شناسایی و مترصد دستگیری وی هستند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد بی جا و بی مورد به افراد ناشناس که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی وعده های مختلف می‌دهند جدا خودداری کنید.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین