کدخبر: 50637 تاریخ انتشار

ابتلای به کرونای ۱۵ درصد از دانش‌آموزان یک مدرسه صحت دارد؟

یک مقام آموزش پرورش لرستان: تعداد ۱۵ نفر از دانش‌آموزان دارای علائم شبیه به بیماری کرونا بودند اما کرونا نداشتند

بیشتر بخوانید:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر این که سلامت دانش‌آموزان خط قرمز ما است، گفت: خبر ابتلای ۱۵ درصد دانش‌آموز مدرسه‌ای واقع در الیگودرز صحت ندارد.

به گزارش عرشه آنلاین ، مریم کوشکی با اشاره به دقیق منعکس نشدن خبر نقل‌شده از وی در شورای آموزش و پرورش استان، مبنی بر ابتلای ۱۵ درصد دانش‌آموزان به کرونا در یکی از مدارس استان، گفت: در جلسه روز یکشنبه شورای آموزش و پرورش لرستان که یکی از دستور کار‌های آن موضوع گسترش تدریجی آموزش‌های حضوری مدارس بود آماری از پایش و بررسی علائم بالینی دانش آموزان قبل از ورود به مدارس در یکم آذر ارائه شد و اعلام کردیم با پایش به عمل آمده در یکی از مدارس روستایی شهرستان الیگودرز تعداد ۱۵ نفر از دانش‌آموزان دارای علائم شبیه به بیماری کرونا بودند و به همین دلیل با همکاری آموزش و پرورش استان از بازگشایی این مدرسه جلوگیری به عمل آمد و در واقع خبر ابتلای این دانش‌آموزان در مدرسه صحت ندارد.

وی در ادامه از تشکیل بیش از ۲۰۰ تیم نظارتی به منظور نظارت بر اجرای دقیق مفاد دستورالعمل ۰۶ مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس در مدارس با همکاری معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش استان خبر داد و گفت: مطابق این دستورالعمل و بازدید‌های میدانی از بازگشایی ۵۷ مدرسه جلوگیری به عمل آمده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در پایان با تأکید بر این که سلامت دانش‌آموزان خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه تعلیم و تربیت است، گفت: از جمعیت ۳۴ هزارنفری فرهنگیان استان نیز تعداد یک هزار و ۴۶۷ نفر تاکنون واکسن دریافت نکرده‌اند که برخی از آنان مشکل پزشکی داشته و تعدادی نیز در برنامه انجام واکسیناسیون قرار دارند.

وی افزود: طبق دستورالعمل ارسالی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معلمان برای حضور در کلاس درس باید هر دو دوز واکسن را دریافت کرده و یا هر ۷۲ ساعت جواب تست منفی پی. سی. آر را به مسئولان مربوطه ارائه نمایند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین