کدخبر: 50506 تاریخ انتشار

این نقطه از دنیا دروازه‌ جهنم است!+ عکس

آفریقا یکی از مکان‌های مهیج برای تجربه‌ سافاری‌هایی هیجان‌انگیز در دل حیات‌وحش است. اما شاید یکی از مخوف‌ترین و مهیج‌ترین جاذبه گردشگری در این قاره، ساحل اسکلت باشد.

این نقطه از دنیا دروازه‌ جهنم است!+ عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ساحل اسکلت بخشی از ساحل شمالی اقیانوس اطلس در کشور نامیبیا است. بوشمن‌ها (قبایل شکارچی جنوب آفریقا) این ساحل را «آفریده خدا در خشم» می‌نامند و برخی از دریانوردان پرتغالی از آن با عنوان «دروازه‌های جهنم» یاد می‌کنند.

ساحل اسکلت، بیابانی خشک و پر از اسکلت با دسترسی بسیار سخت است. این جاذبه در غرب دریای کشور نامیبیا واقع شده است و در مجاور اقیانوس اطلس قرار دارد. این ساحل ۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی از جنس بیابان دارد. این ساحل ارتباطی با جهان خارج ندارد. هیچ رودی برای رسیدن به آن‌جا وجود ندارد. به همین دلیل سفر به آن‌جا بسیار دشوار است و باید هفته‌ها رانندگی کنید. مرداب‌های این مکان پر از کروکودیل‌های خطرناک است.

ساحل اسکلت در نامیبیا1

بوشمان‌ها ساکنین بومی نامیبیا بودند که چندین قرن پیش در ساحل اسکلت مستقر بودند. اما در قرن پانزدهم تصمیم به ترک آن گرفتند. علاوه بر دسترسی سخت به این مکان، آب و هوای خشک و خاک بی‌ثمر، دسترسی سخت به آب و بارش کم باران از دلایل ترک این مکان توسط بوشمان‌ها بود. بوشمان‌ها معتقد هستند که این سرزمین زمانی که خداوند خشمگین بوده ایجاد شده است به همین دلیل آن را زاده‌ خشم خدا می‌خوانند.

جالب است بدانید، دریانوردان اسکلت‌های بسیاری از حیوانات و حتی انسان را در این ساحل پیدا کرده بودند که یا از گرسنگی تلف شده بودند یا توسط حیوانات دیگر شکار شده بودند.

ساحل اسکلت در نامیبیا3

با وجود دریای عمیق آبی، موج‌های بزرگ فراوان و ساحل بی‌کران شنی، استخوان‌های فراوانی از نهنگ‌ها و خوک‌های آبی و کشتی‌های به گل نشسته در ساحل اسکلت دیده می‌شود. همچنین افراد بسیاری به‌ خاطر شرایط آب‌ و هوایی و وضعیت کلی ساحل در آن جان باخته‌اند. استخوان‌های حیوانات یادگار دوران شکار نهنگ‌ها است و کشتی‌های به گل نسشته، نتیجه وجود مه غلیظ و صخره‌های ساحلی است که با آن‌ها برخورد کرده‌اند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید