کدخبر: 50499 تاریخ انتشار

اولین جریمه رانندگی دنیا!

درست 119 سال پیش اولین جریمه ی رانندگی به نام مردی که با سرعتی خنده دار در حال حرکت با موتورسیکلت بود ثبت شد.

اولین جریمه رانندگی دنیا!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ همیشه در تاریخ اولین ها جایگاه خاصی دارند ولی این جایگاه اگر برای جرم یا جریمه باشد قطعا خوشایند نخواهد بود. این روزها در روزنامه ها و دیگر پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی در مورد سرعت بالا و غیر مجاز و جریمه هایی که توسط دولت و پلیس اعمال می شود، زیاد می شنوید اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اولین جریمه چگونه بود و چه کسی به آن دچار شد؟

اولین جریمه ی رانندگی تقریباً مربوط به 119 سال پیش است؛ زمانی که اولین برگ جریمه به یک موتور سوار داده شد. موتور سواری که نامش "والتر آرنولد" بود و در خیابان های کِنت مشغول با سرعتی 4 برابر بالاتر از حد مجاز موتورسواری بود.

سرعت موتور و ماشین، در آن زمان محدودیت بسیار زیادی داشت. در اوایل سال 1896، قانون این گونه تصویب شد که موتور ها حق دارند فقط سرعت 3 کیلومتر بر ساعت داشته باشند (یعنی شاید از سرعت قدم زدن بعضی ها هم کمتر) و سرعت بالاتر از این حد با جریمه پلیس روبرو می شد اما "والتر آرونولد " موتور سوار سرعت خودش را به 12 کیلومتر بر ساعت رساند و پلیس هم که شاهد سرعت بالای این فرد بود، موتور او را متوقف کرد و برایش جریمه نوشت.

آقای "آرنولد" اصلاً به دلیل وجود این قوانین خوشحال نبود چراکه به واسطه ی همین قوانین نامش در تاریخ به عنوان اولین دریافت کننده جریمه رانندگی ثبت شد. البته بعد از آن با پیشرفت موتور ها و ماشین ها، محدودیت سرعت مجاز برای موتور به عدد 22.5 کیلومتر بر ساعت رسید که حتی بسیاری از موتورسواران افزایش محدودیت سرعت را برای خودشان جشن گرفتند و با ماشین ها و موتور های خود در خیابان ها رژه رفتند. چنین اقدامی در سال 1927 بود که خبر آن هم در روزنامه منتشر شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین