کدخبر: 50474 تاریخ انتشار

زمان استاندارد بین عقد تا عروسی چقدر است؟

بهترین فاصله بین عقد تا عروسی شش ماه تا یک سال است ، البته این محدوده قطعی نیست و نمی توان گفت که برای همه افراد مناسب است.

زمان استاندارد بین عقد تا عروسی چقدر است؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ در گذشته نه چندان دور مراسم عقد و عروسی با هم بر گزار می شد ام رفته رفته این روند تغییر پیدا کرده و بین عقد و عروسی فاصله افتاده است .آیا می دانید بهترین فاصله زمانی بین عقد تا عروسی چقدر باید باشد؟

دوران عقد برای خیلی ها بهترین دوران زندگی است اما گاهی همین دوران زمینه ساز برخی از مشکلاتی میشود که ممکن است ازدواج شما را به سمت نابودی بکشاند پس بهتر است هوشمندانه تر عمل کنید .

در زمانی که صحبت درباره فاصلهٔ مناسب بین عقد تا عروسی است، همسران جوان و والدین باید به چند نکته توجه داشته باشند. اگر زوج آشنایی قبلی خوبی ندارند، باید این فاصله بیشتر باشد تا شناخت ها کامل تر شود. منظور آن است که زوجین بتوانند در این مدت توانمندی ها، سلیقه ها، نقاط قوت، آداب و اعتقادات همدیگر را بشناسند؛ اما اگر به واسطه رفت وآمدهای فامیلی و خانوادگی یا صحبت هایی که خود زوج پیش از ازدواج با هم داشته اند، با همدیگر آشنایی دارند، مناسب نیست که این فاصله زیاد باشد. به خصوص اگر دونفر با هم مشکلی ندارند و ممکن است در حاشیهٔ مسائل، مشکل ایجاد شود. در این شرایط فاصله عقد تا عروسی نباید طولانی باشد؛ چرا که ایجاد حاشیه در اطراف زوج ها می تواند باعث اختلاف میان آن ها شود .

زمان استاندارد بین عقد تا عروسی

زمانی که افراد انتخاب درستی داشته اند و خودشان هماهنگی دارند و شبیه هم هستند، در این شرایط بهتر است فاصله کم باشد و عروسی را به تأخیر نیندازند. در انتخاب درست مهم آن است که فرد در زمان انتخاب، تشابه را رعایت کند. متأسفانه برخی افراد تصور می کنند که تفاوت داشتن با همسر خوب است؛ در حالی که در یک انتخاب مناسب، همسران باید با هم شباهت هایی داشته باشند. البته در بحث شباهت، چند مسئله بسیار اهمیت دارد. چیزی که فرهنگ ما روی آن بسیار تأکید دارد، تشابه اعتقادی است. در صورتی که چنین موضوعی وجود نداشته باشد، بعدها ممکن است مشکل ایجاد کند. یادمان باشد در زوج ها دو مسئله ایجاد مشکل می کند:یکی تفاوت های جدی اعتقادی و دیگری هم نظرهایی که اطرافیان درباره این انتخاب دارند. در صورت وجود چنین مسائلی، طولانی شدن فاصله عقد تا عروسی هم کمک چندانی نمی کند .

به طورکلی اگر بخواهیم حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی را بگوییم، می توان گفت شش ماه تا یک سال، زمان مناسبی است. البته این محدوده قطعی نیست و نمی توان گفت که برای همه افراد مناسب است، اما حدود مناسب را این مقدار می دانم .

معایب طولانی شدن دوران عقد

- سختگیری های بیش از حد خانواده ها به عروس و داماد و به خصوص به عروس خانم:معمولا خانواده های ما از دختر و پسر خود در دوران عقد همان توقعاتی را دارند که در دوران پیش از عقد داشته اند. در حالیکه دختر و پسر چون عقد دائمند خود را زن و شوهر می دانند. به همین دلیل افراد در این دوران مجبورند هم توقعات خانواده و هم توقعات همسرشان را برآورده نمایند در حالی که این توقعات و انتظارات گاهی در نقطه مقابل هم قرار دارند. اینجاست که دچار دوگانگی می شوند و ممکن است زیر فشارهای خانواده و همسرشان کنترل اوضاع را از دست بدهند .

علاوه بر این معمولا خانواده دختر خانم بیش از خانواده آقا پسر در زمینه هایی چون مخالفت با مسافرت دختر و پسر در این دوران، رفت و آمدهای بیش از حد آنها، ماندن دختر خانم در خانه آقا پسر و... سختگیری های بسیار نموده و مشکلات و ناراحتی ها و اختلافهای زیادی در بین عروس و داماد ایجاد شود .

رفت وآمدهای دوران عقد طولانی، ممکن است بین اعضای خانواده تنش هایی ایجاد شود. علاوه بر این بار اقتصادی این رفت و آمدها ممکن است فشار مضاعفی برای برخی خانواده ها ایجاد کند و زمینه ساز نارضایتی و ناراحتی آنها باشد

- از جمله دیگر معایب طولانی شدن دوران عقد می توان به دلسردی همسران از یکدیگر اشاره کرد. زیرا طولانی شدن این دوران مشکلات عدیده ای ایجاد کرده و در نتیجه باعث دوری و سرد شدن طرفین از یکدیگر و زندگی مشترک شان می شود .

- در رفت وآمدهای دوران عقد طولانی، ممکن است بین اعضای خانواده تنش هایی ایجاد شود. علاوه بر این بار اقتصادی این رفت و آمدها ممکن است فشار مضاعفی برای برخی خانواده ها ایجاد کند و زمینه ساز نارضایتی و ناراحتی آنها باشد. عدم توجه به این امور باعث پاره شدن حریم افراد و خانواده ها می گردد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین