کدخبر: 50090 تاریخ انتشار

مرگ عجیب این زن با هر بار خندیدن! + عکس

شوک احساسی معمولا باعث خستگی و نیاز به خواب می شود ؛ممکن است برای بسیاری این که خنده می تواند موجب چنین شک هایی باش یک اصطلاح قریب الوقوع باشد، اما پس از یک رویداد بخصوص استرس زا و ناراحت کننده، هستند.

مرگ عجیب این زن با هر بار خندیدن! + عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ افرادی که اغلب پس از چنین شوک هایی ؛ احساسی کاملا غیر عادی دارند و در وضعیت های شدید انرژی زیادی را مصرف می کنند، بنابراین مغز برای مدت کوتاهی دچار اختلال می شود و می تواند اشتباها به خواب رفته یا .. . حتما یادتان هست ماجرای پسری که پیش از این در موردش گفتیم و او با هر بار خندیدن به خواب می رفت حالا موردی دیگر از چنین اختلالت را خواهیم گفت که در واقع شدید تر و نگران کننده تر برای یک زن جوان رخ می دهد.

شوک های احساسی موجب خواب آلودگی در برخی افراد می شوند اما کسانی هستند که نسخه شدید این پدیده را رنج می برند مثل یکی از بیماران دکتر "صوفیه اریکسون " که هیچ نامی از بیمارش منتشر نشده است .

"صوفیه اریکسون" متخصص در صرع و اختلالات خواب عصبی مانند پاراسومنی ها و نارکولپسی می گوید در میان بیمارانی که دارم خانم جوانی هست که با هر بار خندیدن دچار مشکل جدی می شود ؛ به قدری جدی که اطرافیانش احساس می کنند شاید جان خود را از دست بدهد بله او هر بار که دچار شوک احساسی و خنده عمیق شود می میرد ! بله به همین سادگی او با هربار شوک شدید مغزش برای لحظاتی خاموش می شود و دوباره روشن شده و به کار خود ادامه می دهد ؛ او به دلیل این مشکل جدی که دارد سعی م یکند از جمع هایی که شاید خنده و هیجان در ان باشد دوری کند و حتی گاهی می ترسد به تنهایی به حمام برود چراکه اگر لحظه ای دچار شوک و ترس شود نیر ممکن است دچار چنین مشکلی شده و به علت تنها بودن کسی از بدشدن حالش مطلع نباشد و این به دلیل اختلالی است که بیشتر توضیح خواهم داد.

نارکولپسی یا خواب آلودگی بیش از حد، یکی از شایعترین انواع هیپرزومینیها است که معمولا با کاتاپلسیک همراه است. این زمانی است که احساسات قوی مثل خشم یا هیجان موجب شود افراد مبتلا به خواب عمیق بروند.

ما معتقدیم هر دو کاتاپلژی و نارکولپسی به علت اتونیا هستند و این یعنی آرامش کامل عضلات که به طور طبیعی در خواب خواب رخ می دهد ، که در زمان اشتباه رخ می دهد. هیچ درمان قطعی برای نارکولپسی وجود ندارد، اما بطور منظم و بیداری منظم می تواند موجب خواب آلودگی بیش از حد شود. بیماران با محرک ها درمان می شوند تا بیدار شوند.

داروهای ضد افسردگی برای درمان کاتاپلسیک مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان یک دارو به نام سدیم اکسایبات برای کمک به بیماران خواب در طول شب، کاهش احتمال خواب در روز است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • پاپ فرانسیس رهبر واتیکان روز شنبه در آتن با هشدار در باره تهدید پوپولیسم برای اروپا گفت که این قاره با خودخواهی های…