کدخبر: 50081 تاریخ انتشار

جاذبه‌ای اسرارآمیز در چالوس

مرداب دیوک، یکی از مرداب‌های شگفت‌انگیز ایران است که در استان مازندران قرار دارد و از جمله جاذبه‌های دیدنی کلاردشت به شمار می‌آید.

جاذبه‌ای اسرارآمیز در چالوس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ دیوک در مسیر جنگلی و در میان درختان پرشاخ‌ و برگ و انبوه کلاردشت قرار گرفته است و با کمی ‌پیاده‌روی می‌توانید به آن برسید. ضمن این‌که از هوای جنگل و صدای پرندگان لذت می‌برید، منظره‌ اعجاب‌انگیز مرداب جلوی چشم‌تان نمایان می‌شود. مرداب دیوک تا حدودی ناشناخته است و همین موضوع جذابیت سفر به این منطقه را دوچندان می‌کند.

مرداب دیوک1

مرداب دیوک در مازندران

مرداب دیوک به‌قدری زیبا است که مانند فیلم‌های اسرارآمیز و معمایی است. زمانی که قهرمان داستان به جنگل می‌رود و با عبور از مسیری بکر، مه‌آلود و خزه بسته و از میان بوته‌ها و تنه‌ درختان کهن‌سال که بر زمین افتاده‌اند، ناگهان با منظره‌ عجیبی مواجه می‌شود؛ آب‌گیری که سطحش پوشیده از خزه است و درختان محاصره‌اش کرده‌اند و شعاع آفتاب از میان شاخه‌های درختان، بر سطح آب‌گیر بازی نور به راه انداخته است. این تصویر دقیقا همان چیزی است که در سفر به مرداب دیوک تجربه خواهید کرد.

مردابی وهم‌آلود

در واقع مرداب دیوک گاهی با وجود مه زیبایی که روی آن قرار می‌گیرد، چهره‌ای وهم‌آلود و اسرارآمیز پیدا می‌کند. تنه‌ درختی پیر در کنار مرداب به چشم می‌خورد که مسافران روی آن می‌روند و عکس می‌گیرند. پوشش جنگلی و درختان سر به فلک کشیده، جلوه‌ خاصی به این مرداب داده است و گروه‌های آفرود و موتورسوارها که اغلب بازدیدکنندگان مرداب هستند، در اینجا کمپ می‌زنند.

مرداب دیوک2

بهترین زمان سفر به مرداب دیوک

فصل پاییز در این منطقه، با لباس رنگ به رنگ درختان و صدای خش‌خش برگ‌ها در زیر پا، منظره‌ای رویایی به وجود می‌آورد.

مرداب دیوک کجاست؟

مرداب دیوک که از جاذبه‌های دیدنی استان مازندران است، در فاصله‌ ۱۹۸ کیلومتری شهر تهران و در نزدیکی روستای پیمبور کلاردشت قرار دارد و علاوه بر چهار ساعت رانندگی، مسافتی حدود چهار کیلومتر هم پیاده‌روی دارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید