کدخبر: 49814 تاریخ انتشار

در آمریکا رخ داد؛

کشف هولناک جسد ۱۰۰ دانش آموز در یک مدرسه+ عکس

بنابر اعلام شبکه تلویزیونی راشا تودی بقایای اجساد بیش از ۱۰۰ دانش آموز بومی در مدرسه‌ای در ایالت نبراسکای آمریکا کشف شده است.

کشف هولناک جسد ۱۰۰ دانش آموز در یک مدرسه+ عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ بقایای اجساد بیش از ۱۰۰ دانش آموز در ایالت نبراسکای آمریکا شناسایی شد. آن‌ها در مدارس تحت کنترل دولت آمریکا که در آن‌ها فرزندان بومیان را آموزش می‌داد جان باخته اند. محققان معتقدند که مرگ این دانش آموزان در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم روی داده است. تحقیقات در محل کشف اجساد ادامه دارد.

طبق اعلام این شبکه، این دانش آموزان به روش‌های مختلف جان خود را از دست داده اند. متاسفانه برخی از آن‌ها بر اثر بیماری هایی، چون سل و ذات الریه جان باخته اند. تعدادی از آن‌ها غرق شده اند و حتی به بدن برخی از آن‌ها شلیک شده است. هنوز علت مرگ دیگر دانش آموزان مشخص نیست و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

    آمار نهایی اجساد پیدا شده ریزش ساختمان فلوریدا

در ادامه این گزارش آمده است اجساد این دانش آموزان در نزدیکی این مدرسه کشف شده است. این دانش آموزان که از بومیان آمریکا بوده اند از خانواده خود به زور جدا شده اند و آن‌ها را مجبور به آموزش در این مدرسه کرده اند. این یک برنامه فدرال برای آموزش بومیان بوده است. یکی از ژنرال‌های ارتش آمریکا در آن زمان این مدرسه را بنا نهاده است و جای تعجب ندارد که شمار زیادی از دانش آموزان در آنجا جان باخته باشند. به نظر می‌رسد که دولت آمریکا می‌خواهد همانند کشتار بومیان آمریکا در تاسکیگی بر روی این موضوع سرپوش قرار دهد. آن‌ها نمی‌خواهند که این موضوع مستند شود و اسمی از عوامل مرگ این دانش آموزان در جایی برده شود. اما این حادثه در سال ۱۹۳۴ روی داده است.

مارگارت جاکوبس، استاد تاریخ دانشگاه نبراسکا در این خصوص گفت: شمار اجساد دانش آموزانی که ما تاکنون کشف کرده ایم جای تعجب ندارد. به نظرم آنچه تعجب برانگیز است بی احساسی مقامات به این موضوع است. ما شاهد واکنش قابل توجهی به این موضو ع نبوده ایم. حتی در روزنامه‌ها هم به این موضوع زیاد اشاره نشده است. بی تفاوتی به مرگ این دانش آموزان بسیار شوکه آور است.

وی افزود:من این اماکن را مدارس نمی‌دانم بلکه مراکزی بوده اند که دانش آموزان بومی برای جدا کردن از خانواده و سرزمینشان به آنجا می‌فرستاده اند. هدف از بین بردن زبان، دین و فرهنگ آن‌ها بوده است. موارد زیادی از آزار‌های جنسی و روانی در این مدارس وجود داشته است. این اماکن اماکنی خشن و بیرحمانه بوده اند. دانش آموزان اغلب از خانواده خود به زور جدا می‌شده اند.

بر اساس این گزارش، مرگ دانش آموزان بومی تنها به نبراسکا در آمریکا محدود نمی‌شود. در کانادا بیش از ۱۲۰۰ گور در سال جاری کشف شده است. در این قبر‌ها دانش آموزان بومی به خاک سپرده شده اند. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در ماه مه اعلام کرد که از سیاستی که در آن کودکان بومی ربوده می‌شدند آزرده خاطر شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین