کدخبر: 49785 تاریخ انتشار

صدور پروانه رایگان برای منازل آسیب دیده از زلزله هرمزگان

استاندار هرمزگان در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده هرمزگان بیلان داشت: اطلاعات ۳۰۰۸ واحد مسکونی آسیب دیده در زلزله ثبت شد و تمام دهیاری ها و شهرداری ها مکلف هستند در مناطق متأثر از زلزله، پروانه ساخت واحدهای آسیب دیده را بدون دریافت هیچ هزینه ای صادر کنند.

صدور پروانه رایگان برای منازل آسیب دیده از زلزله هرمزگان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مهدی دوستی، استاندار هرمزگان صبح امروز در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده هرمزگان با حضور دستگاه های اجرایی و خدمات رسان برگزار شد، گفت: تاکنون دوهزار و ۲۰۸ واحد احداثی و ۸۰۰ واحد تعمیری کارشناسی و اطلاعات خانوارها در سیستم ثبت شده است.

دوستی عنوان کرد: برخی از منازل روستاهای سیاهو نیز در اثر وقوع زلزله دچار آسیب شده است که شهروندان نباید در این خصوص نگرانی داشته باشند و کار جمع آوری اطلاعات و بررسی منازل آسیب دیده تا اخرین مورد ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه هم اکنون ۱۹ پیمانکار در شش منطقه به صورت همزمان مشغول به کار هستند، اضافه کرد: به منظور تسهیل خدمات دهی به روستائیان و برای پیشگیری از تردد مردم به مرکز استان برای تشکیل پرونده، سرتیم های بنیاد مسکن در دهیاری های روستاهایی که به دفاتر پیشخوان دسترسی ندارند، مستقر و پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات را تشکیل می دهند.

دوستی خاطرنشان کرد: تمامی دهیاری ها و شهرداری ها مکلف هستند در مناطق متأثر از زلزله، پروانه ساخت واحدهای آسیب دیده را بدون دریافت هیچ هزینه ای صادر کنند.

استاندار هرمزگان همچنین از الحاق محدوده به شهر فین و روستای رضوان خبر داد و گفت: این محدوده برای ساخت خانه هایی در نظر گرفته شده که در بافت ناکارآمد و یا در مسیر رودخانه های فصلی و مسیل ها قرار گرفته اند.

نحوه تأمین آب برخی از روستاهای زلزله زده، طرح مطالعه گسل های مناطق زلزله زده، پیش بینی راه اندازی ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام پیش ساخته در مناطق و تأمین سوخت تانکرهای آبرسان، از دیگر موضوعات مطرح شده و مورد بررسی در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده هرمزگان بود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین