کدخبر: 49684 تاریخ انتشار

پوستی سالم و جوان با ۹ منبع غذایی

با مصرف برخی از مواد غذایی می‌توانید کلاژن سازی پوست خود را بهبود ببخشید و از پیر شدن آن جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ کلاژن پروتئینی است که برای پوست و سلامتی بدن فواید زیادی دارد. مواد غذایی سرشار از کلاژن می‌توانند برای پوست و مو، همچنین عضلات و مفاصل معجزه کنند.

کلاژن و تاثیر آن در جوان سازی پوست

کلاژن یکی از مهم‌ترین پروتئین‌هایی است که بدن آن را تولید می‌کند. پوست، مو، استخوان‌ها، ناخن‌ها، مفاصل، عضلات، رگ‌های خونی، غصروف‌ها، سلول‌ها و سایر اندام در خود کلاژن دارند.

اگر سطح کلاژن در بدن پایین باشد، چه اتفاقی میفتد؟

    پیری پوست

    درد مفصلی

    ضعیف شدن استخوان‌ها

    گرفتگی در رباط‌ها و تاندون‌ها

منابع غذایی غنی از کلاژن

اگر نمی‌خواهید از راه مکمل و تزریق کلاژن دریافت کنید، می‌توانید از طریق مصرف بعضی از مواد غذایی کلاژن دریافتی خود را افزایش دهید. می‌توانید به روش‌های مختلف مواد غذایی غنی از کلاژن را به برنامه‌ غذایی خود اضافه کنید.

مواد غذایی سرشار از کلاژن

می‌توانید برای افزایش سلامت پوست، مو، استخوان‌ها و روده‌ خود مواد غذایی حاوی کلاژن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. کلاژنی که دریافت می‌کنید، به اسید آمینه تجزیه می‌شود‌. بیشتر محصولات حیوانی منبع خوبی از کلاژن به شمار می‌روند.

گوشت گاو

گوشت گاو یکی از بهترین منابع اسید آمینه‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر این منبع کلاژن است و از آن در فرآیند تولید پپتیدهای کلاژن استفاده می‌شود.

ماهی با پوست

پوست ماهی، به‌ویژه ماهی دریایی سرشار از کلاژن است. به غیر از این ماهی منبع عالی اسیدهای چرب امگا ۳ به شمار می‌رود که سلامت پوست را افزایش می‌دهند.

مرغ

مرغ حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی متنوع است که به روش‌های مختلف سلامتی بدن را افزایش می‌دهند. گردن و غضروف مرغ به‌طرز استثنائی سرشار از کلاژن هستند. بنابراین از خوردن آن‌ها غفلت نکنید.

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ یک ماده‌ غذایی بسیار سالم است که به بدن پروتئین‌های زیادی می‌دهد. مرغ حاوی اسید آمینه‌هایی است که کلاژن تولید می‌کنند. می‌توانید مرغ را به روش‌های مختلف به رژیم غذایی خود اضافه کرده و از آن در تهیه‌ سالادها، سوپ‌ها، مرغ‌ها و غذاهای متنوع استفاده کنید.

آب استخوان

آب استخوان یکی دیگر از بهترین منابع کلاژن به شمار می‌رود. بهتر است آب استخوان را در خانه درست کنید.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین