کدخبر: 49617 تاریخ انتشار

معاون موسسه واکسن و سرم سازی رازی خبر داد:

تولید ۲۰ میلیون دز واکسن رازی کووپارس تا پایان سال جاری

معاون موسسه واکسن و سرم سازی رازی گفت: تا کنون پنج میلیون دز واکسن رازی کووپارس تولید کرده‌ایم و با صدور مجوز مصرف اضطرار، پیگیر هستیم که تا پایان سال، ۲۰ میلیون دز واکسن تولید کرده و در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دهیم.

تولید ۲۰ میلیون دز واکسن رازی کووپارس تا پایان سال جاری
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ محمدحسین فلاح، معاون موسسه واکسن و سرم سازی رازی گفت: زمان توزیع عمومی واکسن کرونا رازی کووپارس در سطح کشور وابسته به تصمیم وزارت بهداشت است و زمانی‌که قرارداد منعقد و واکسن پیش خرید شود، می‌توان واکسن را در مراکز مختلف از طریق شبکه‌های بهداشت توزیع کرده و در اختیار عموم مردم در نقاط مختلف کشور قرار داد.

او از نگارش پروتکل واکسن رازی کووپارس به عنوان دز بوستر (دز تقویتی) برای تزریق به سالمندان و کادر درمان و عموم مردم داد و گفت: پس از نگارش پروتکل و دریافت مجوز لازم، واکسن رازی به عنوان دز بوستر (دز تقویتی) همه واکسن‌ها تا یک ماه آینده استفاده می شود.

فلاح در مورد تزریق واکسن رازی کووپارس به افراد زیر ۱۸ سال اظهار داشت: سازمان غذا و دارو اخیرا برای افراد زیر ۱۸ سال نیز مصوبه‌ای داشته و ما نیز پروتکل ۱۲ تا ۱۸ سال را آماده کرده‌ایم و یک سری بخش ها را در آن مصوبه مشخص کردند که بر اساس آن مجدد پروتکل را اصلاح و به وزارت بهداشت ارسال خواهیم کرد.

او مهمترین مانع پیش روی تولید و تزریق عمومی واکسن کرونا رازی کووپارس را قرارداد ساخت این واکسن دانست و تاکید کرد: قرارداد سفارش ساخت واکسن از سوی وزارت بهداشت باید منعقد شود تا بر اساس آن موسسه رازی اقدام به تولید واکسن کند و بر اساس نیاز کشور باید تولید کرده و  در اختیار جامعه قرار دهیم.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید