کدخبر: 43738 تاریخ انتشار

ازدواج شاهزاده خانم با کارگر ساده! + عکس

ازدواج عجیب پرنسس ژاپنی با کارگر یک رستوران رسانه ای شد چرا که او بخاطر این ازدواج از همه امکانات و تاج و تخت امپراطوری محروم شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ خبر ازدواج پرنسس ژاپنی با کارگر رستوران ساحلی باعث حیرت مردم ژاپن شد.شاهزاده ماکو، دختر بزرگ امپراتور ژاپن تصمیم دارد با جوانی ازدواج کند که یک کارگر ساده در سواحل توریستی ژاپن است.

البته این پسر جوان در دانشگاه بین المللی توکیو درس خوانده؛ همان دانشگاهی که دختر امپراتور از آن فارغ التحصیل شده است. شاهزاده ماکو با این ازدواج جایگاه سلطنتی خود را از دست می دهد و از این پس مانند یک شهروند عادی زندگی خواهد کرد.

این دو پنج سال پیش در رستورانی در شهر توکیو با هم آشنا شدند و آشنایی شان تا به امروز ادامه داشته است. شاهزاده، جوان مورد علاقه اش را به خانواده اش معرفی کرده و آنها نیز با ازدواج شان موافقت کرده اند. طبق سنتی قدیمی در خانواده امپراتوری ژاپن، هر کدام از اعضای خانواده با فردی معمولی ازدواج کند موقعیت خود را از دست خواهد داد و باید مانند آنها زندگی کند. البته مراسم ازدواج آنها کاملاً تشریفاتی و با رعایت تمام مراحل خواهد بود.

شاهزاده

پدر شاهزاده ماکو و برادر کوچکترش، در حال حاضر در صف تاج‎گذاری قرار دارند اما مشخص نیست پس از امپراتور آکی هیتو، کدامیک تاج امپراتوری را بر سر خواهد گذاشت.

در ژاپن زنان وارث امپراتور نیستند. برخلاف خاندان سلطنتی انگلیس یا دیگر کشورهای اروپایی، خانواده امپراتوری ژاپن بسیار کم در انظار عمومی ظاهر می شوند اگرچه، به طور عادی به سفرهای خارجی می روند و در مراسم و سنت های فرهنگی شرکت می کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین