کدخبر: 43664 تاریخ انتشار

در بازدید عضو شورای اسلامی شهر تهران و معاون فنی و عمرانی از این پروژه مطرح شد:

تأکید بر تسریع عملیات عمرانی تکمیل تقاطع غیر همسطح سه راه باقر شهر

عضو شورای اسلامی شهر تهران همراه با معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و شهردار منطقه ۱۹ از عملیات اجرایی فاز دوم و سوم پروژه تقاطع غیر همسطح سه راه باقر شهر بازدید کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ جعفر بندی شربیانی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در این بازدید با بیان اینکه چندین سال از آغاز عملیات اجرایی این پروژه می گذرد و با عنایت به شروع بکار مجدد پروژه در سال های اخیر به ادامه روند اجرایی این پروژه تأکید و بر تعجیل در اتمام این پروژه با بکارگیری حداکثر ظرفیت و تسریع در عملیات اجرایی اشاره کرد.

او خواستار همکاری شهرداری باقر شهر و شهروندان در حال تردد از این محور با نیروهای اجرایی این پروژه شد تا با رعایت نظم ترافیکی شاهد بهره برداری حداکثری از ظرفیت این پروژه باشیم.

شربیانی افزود: امیدواریم با پیگیری شهرداری منطقه 19 و شهرداری باقر شهر مشکل معارضین پروژه هرچه زودتر مرتفع شود.

در این بازدید عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز گفت: در حال حاضر هسته مرکزی این تقاطع به پیشرفت ۹۵ درصدی رسیده و تلاش خواهد شد تا مسیرهای تندروی جاده قدیم قم، دوربرگردان های شمال به شمال و جنوب به جنوب و نیز زیرگذر تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر که ترددهای شرق به غرب و غرب به شرق در محل تقاطع را امکانپذیر ساخته است، ظرف یک ماه آینده تکمیل و آماده بهره برداری شود.

این مسئول خواستار تسریع عملیات اجرایی تقاطع سه راه باقرشهر در قالب 3 شیفت کاری شد و اظهار کرد: ضرورت اتصال تقاطع به معابر مرتبط و تکمیل  مسیرهای دسترسی پیش بینی شده در پوسته طرح باید در فرآیند تکمیل پروژه مدنظر قرار گیرد تا به این ترتیب تسهیلات ترافیکی بزرگراهی و محلی بصورت توامان تحویل شهروندان شود.

در این بازدید علی توکلی شهردار منطقه نیز به ارائه توضیحاتی درخصوص روند اجرایی پروژه تقاطع سه راه باقر شهر و اقدامات صورت گرفته برای تسریع در بازگشایی آن پرداخت.

به گفته او در سال ۹۷ این پروژه با پیگیری شهرداری منطقه ۱۹ پس از سالها توقف آغاز به کار کرد و فاز یک آن اواخر سال ۹7 با حضور شهردار وقت تهران افتتاح شد.

فاز دوم این پروژه نیز سال ۹۷ به طول ۲۷۰ متر در مسیر جنوب به غرب تقاطع افتتاح و طی سال ۹۸ نیز برای کاهش ترافیک این محدوده، ورودی باب الحوائج احداث شد. توکلی ادامه داد: در سال ۹۹ روگذر جنوب به شمال باقر شهر به اتمام رسید و جهت رفع ترافیکی، دوربرگردان مسیر شرق به شرق علامه عسگری احداث شد که در این پروژه بیش از ۱۵۳ درخت رفع معارض و بطول ۴۰۰ متر بزرگراه علامه عسگری در هر دولاین تعریف شد.

توکلی با اشاره به معارضات موجود در این پروژه و توافقات انجام گرفته برای رفع آنها اعلام کرد: در همین راستا نزدیک به 400 مترمربع از مغازه های معارض (شامل عرصه و اعیانات) توسط شهرداری این منطقه تملک شده و سه باب مغازه دیگر نیز در مرحله تملک هستند.

شهردار منطقه خاطرنشان کرد: در حال حاضر فاز دوم این پروژه در آستانه بهره برداری قرار گرفته است و عملیات اجرایی فاز سوم آن نیز پس از تأمین اعتبار مورد نیاز  آغاز خواهد شد.

اجرای آسفالت، نهر و کانیو تک جدول و رفیوژ وسط از جمله اقدامات عمرانی اجرا شده در فاز دوم این پروژه هستند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین