کدخبر: 43511 تاریخ انتشار

کشف هیولای دوجنسه وحشتناک!+ عکس

ماهی دوجنسه ترسناکی که دانشمندان بعد از تحقیق در آبهای تاسمانی - استرالیا به آن رسیدند هیولای پر رمز و راز دریایی بود که با صدها دندان تیز در عمیق ترین جای دریا زندگی می کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سوپر هیولای دریا که بدنی شبیه ماهی و سری به شکل سر مارمولک دارد در دام ماجراجویان دنیای زیر آب افتاد این ماهی دوجنسه راز و رمزهای بسیاری برای دانشمندان داشت.

محققان در طول یک سفر دریایی پر ماجرا موفق به شکار موجودی عجیب و غریب در عمق آبهای استرالیا شدند.این هیولا ماهی که نام "Bathysaurus ferox" برایش به طور رسمی انتخاب شده است در عمق 2500 متری آب های حوالی سواحل تاسمانی شکار شد شکاری وحشتناک با رازهای ناشناخته و شگفت انگیز.

این موجود ترسناک و عجیب دریایی بدنی خلقتی عجیب و غیرعادی دارد ، صدها دندان تیز و برنده که حتی نگاه کردن به آنها انسان را به وحشت می اندازد. شگفتی دیگر در خلقت این هیولای دریایی درجنسیت اوست ، این ماهی اندام تناسلی مرد و زن را به طور مشترک دارد و در حقیقت این ماهی موجودی دوجنسه است.

این ماهی که تعریف نامش " مارمولک درنده دریاهای عمیق " است یکی از جدیدترین هیولاهای ترسناک دنیای تاریک زیر آب است که با ویژگی های عجیب جسمی اش دانشمندان را بر این باور داشته است که موجودات دوجنسه دیگری نیز در عمق آبها زندگی می کنند که هنوز ناشناخته باقی مانده اند. در تصاویر مشاهده می کنید که دندان های پرتعداد این موجود دریایی اجازه فرار به هیچ طعمه ای را نخواهد داد.

محل کشف این ماهی بخشی از دریاست که کمترین مواد غذایی برای موجودات دریایی در ان وجود دارد اما ساختار بدنی قوی این ماهی ثابت می کند که این گونه برای زندگی در شرایط دشوار خلق شده است.

این ماهی چند باله کوچک در بدن خود دارد که شباهت او به ماهی را بیشتر می سازد اما شکل سر و چشمان و البته دندان هایش متفاوت از هر انچه پیش از این دیده شده است می باشد.

انعطاف پذیری دهان و سر این هیولا نشان می دهد که او برای گرفتن شکار می تواند سرش را به سمت عقب و کاملا مخالف سمت روبروی خود نیز بچرخاند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین