کدخبر: 43328 تاریخ انتشار

بیچاره شدن مادر بعد بازی اینترنتی کودک!

بازی اینترنتی پسربچه خردسال با گوشی موبایل مادرش مسئله ای طبیعی بود اما فاکتورهای ارسالی برای مادر به بدترین شکل ممکن غیرطبیعی بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ استفاده از گوشی موبایل و به دنبال آن ورود به فضای مجازی توسط کودکان معضل رایج بسیاری از خانواده های امروزی است، معضلی که قطعا با کنترل و جدیت رفتار از طرف والدین قابل حل و پیشگیری است. اگر چنین مسائلی از کنترل خانواده خارج شود تبعات جدی به دنبال خواهد داشت، تبعاتی که نمونه ای از آن را در این بخش خواهید خواند.

خانم " جسیکا جانوسن " مدتی بود که فاکتورهایی را دریافت می کرد، فاکتورهایی که به خیال او جعلی بوده و برای کلاه برداری برایش ارسال می شده غافل از اینکه تمامی این فاکتورها واقعی و توسط پسرش از کارت اعتباری او کسر می شده.

"جورج" پسر 6 ساله ی این خانم اهل " ایالت کانکتیکات" تمام طول تابستان مشغول بازی Sonic بود که مرتب بایستی اعتبار میخرید و این خریدها با بالا رفتن مراحل بازی قیمت بیشتری داشتند. او هر بار با پرداخت های درون برنامه ای پکیج های تقویتی جدیدی برای بازی اش خریداری می کرد، خریدهایی که صورتحساب همهی آنها از کارت اعتباری مادر پرداخت می شد و فاکتورش برای او ارسال میگشت اما مادر بی خبر از همه جا این فاکتورها را جدی نمیگرفت تا اینکه در نهایت با گزارش اپ استور متوجه ماجرا شد.

جورج 6 ساله با خرید پکیج 2 دلاری این روند را آغاز کرد اما بعد از مدتی و با بالا رفتن مراحل بازی گزینه ی پکیج طلایی 99 دلاری برای او باز شد و این پسربچه بدون اطلاع از ماجرای پرداخت ها و پذیرفتن پیشنهاداتی که مرتب برایش روی صفحه بازی ارسال می شد در یک روز 2500 دلار هزینه ی بازی "سونیک فورس" کرد.

بازی اینترنتی

جسیکا بعد از مدتی متوجه شد که فاکتورهای ارسالی همه واقعی بودند و او بدون آنکه متوجه باشد مقدار قابل توجهی ضرر کرده و پس از پی گیری توسط شرکت اپل متوجه شد که تمامی این مبالغ برای خرید درون برنامه ای بوده و در یک بازی اینترنتی هزینه شده است و چون زمان زیادی از این خریدها گذشته امکان بازگشت پول وجود ندارد.

جسیکا می گوید:من از کار پسرم ناراحت هستم اما بیشتر از این شگرد شرکت اپل ناراحتم چراکه به نوعی کلاهبرداری است. مطمئنا پسر من مثل تمام بازی های دیگر که امتیازات و پول های مجازی دارد مراحل بازی را پیش برده و نمیدانسته تمام این پول هایی که برای خرید مراحل بعدی خرج میکند در دنیای واقعی از حساب من کسر خواهد شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین