کدخبر: 43179 تاریخ انتشار

لاغری حتمی با خوردن این خاکی عجیب!

برخی از محققان کشور استرالیا می گویند مواد رس را در نوعی خاک کشف کرده اند که مصرف آن می تواند چربی را به خود جذب کند!

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ محققان در دانشگاه استرالیای جنوبی ادعا می کنند که مواد رس را در نوع خاصی از خاک کشف کرده اند که اگر با یک وعده غذایی در شب مصرف شود می تواند چربی را از دل و روده به خود جذب کند.

چاقی در اقتصاد جهانی سالانه 2 تریلیون دلار هزینه دارد و کشورهای جهان حتی بیشتر تلاش می کنند تا از آن جلوگیری کنند، اما مطالعه اخیر منتشر شده در استرالیا حاکی از آن است که یافتن درمان برای این بیماری همه گیر مدرن می تواند به سادگی خوردن خاک باشد. همانطور که در این بخش خواهید خواند محققان به رهبری "تانی" در حال بررسی این موضوع بودند که چگونه مواد گلی می تواند اثرات دارو را بهبود بخشد وقتی آن ها کشف کردند که یکی از موادی که او آزمایش کرده است توانایی قابل توجهی برای جذب کردن قطرات چربی در شکم دارد. این اکتشاف سریع نشان داد که آن ها به چیزی بزرگ و شاید حتی درمان چاقی پی برده اند.

"تانی" گفت:" واقعا شگفت انگیز است. در حال تحقیق در مورد ظرفیت ویژه مواد گلی برای بهبود و جذب داروهای ضدروان پریشی بودم، زمانی که متوجه شدم ذرات خاک آنطور که انتظار داشتم عمل نمی کردند. به جای تجزیه آنها به دارو، مواد خاک رس قطرات چربی را جذب می کردند.

" نه تنها مواد خاک رس، چربی ها را در ساختار ذره خود به دام می اندازند، بلکه آن ها را از جذب شدن توسط بدن باز می دارد و اطمینان می دهند که چربی به سادگی از سیستم گوارشی عبور می کند. این رفتار منحصر به فردی است که بلافاصله نشان داد می توانیم به چیزی قابل توجهی برسیم."

دانشمندان در تحقیقات خود به اثرات مونت مریلینت ، یک ماده خاک رس طبیعی، عاری از کثیفی پرداختند. آن ها سه گروه از موش های آزمایشگاهی و یک رژیم غذایی با چربی بالا و یکی از سه مکمل ها - مونت مریلینت، پلاسیبو و ارلیسات (داروی مشهور لاغری را تغذیه کردند و آن ها را دو هفته تحت نظر گرفتند. بعد از تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده در این دوره، محققان دریافتند در حالی که خاک رس و ارلیسات اثرات کاهش وزنی روی موش ها دارند، خاک رس بیش از دارو موثر بود.

تانی گفت:" گل فرآوری شده سطح بالای غیرمعمول دارد به این معنی است که ظرفیت بالایی در مبارزه با چربی و جذب چربی در غذاهایی که می خوریم، دارد. به عبارت دیگر ارلیسات آنزیم بازدارنده ای است که 30 درصد از چربی ها را مسدود می کند و جذب آن باعث کاهش وزن می شود اما اثرات جانبی ناخوشایندی مثل درد معده، نفخ، دل درد و اسهال دارد که باعث مصرف محدود آن می شود زیرا افراد انتخاب می کنند مصرف آن را متوقف کنند.

پژوهشگران در حال حاضر در حال کار بر روی روش هم افزا با استفاده از خاک و ارلیسات هستند. این دارو جلوی آنزیمی را می گیرد که مولکول های چربی را هضم می کند و گل رس چربی را نگه می دارد تا دفع شوند.

انسان ها هزاران سال است که خاک را مصرف می کنند، و حتی اگر در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان یک اختلال تغذیه در نظر گرفته می شود، ممکن است تنها پاسخ برای مبارزه با چاقی باشد. و از آنجا که خاک رس به عنوان غذا و دیگر محصولات خوردنی به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است، آزمایش های بالینی برای این درمان چاقی بالقوه می تواند درست آغاز شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین