کدخبر: 43157 تاریخ انتشار

در روسیه رخ داد؛

۱۹ کشته و ۳ زخمی در حادثه سقوط هواپیما

یک فروند هواپیبمای مسافربری-تجاری «لت-۴۱۰» با ۲۲ سرنشین از جمله ۲۰ چترباز دو دو خدمه در شهر «منزلینسک» روسیه سقوط کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ خبرگزاری اینترفاکس روسیه اعلام کرد، یک فروند هواپیمای مسافربری-تجاری با ۲۰ مسافر و دو خدمه در شهر «منزلینسک» روسیه سقوط کرد و دست‌کم ۱۹ تن از سرنشین‌های آن کشته و ۳ تن نیز زخمی شدند.

طبق اطلاعات اولیه، هواپیمای مذکور به محض بلند شدن از باند فرودگاه، سقوط کرده است.

وزارت امور اضطراری منطقه‌ای امروز (۱۰ اکتبر، ۱۸ مهر ماه) گزارش کرد که یک فروند هواپیمای سبک در جمهوری تاتارستان روسیه سقوط کرد.

شبکه «سی جی تی ان» در این خصوص گزارش کرد که دست‌کم ۱۹ نفر بر اثر سقوط یک فروند هواپیمای سبک «لت-۱۴۰» در جمهوری تاتارستان روسیه جان خود را از دست دادند.

در بیانیه وزارت امور اضطراری منطقه‌ای جمهوری تاتارستان آمده است: «[یکشنبه صبح]، ما اطلاعاتی را درباره سقوط یک هواپیما با موتور سبک در نزدیکی. شهر منزلینسک دریافت کردیم. این اطلاعات اولیه است، واحد‌های آتش‌نشانی و امداد در حال اعزام به محل حادثه هستند».

وزارت امور اضطراری منطقه‌ای جمهوری تاتارستان ساعاتی بعد تأیید کرد که ۲۰ چترباز و دو خدمه در هواپیمای مذکور سرنشین بوده‌اند و برخی منابع دیگر نیز با این حال گفته اند که هواپیمای مذکور، ۲۳ سرنشین داشته است و ظاهراً هفت نفر از آن‌ها نجات یافته‌اند.

رسانه‌های روسیه به نقل از منابع آگاه گزارش کرده‌اند که احتمالاً نقص فنی موجب سقوط هواپیمای مذکور شده است و خلبان این هواپیما ظاهراً تلاش داشته فرود اضطراری انجام دهد که حادثه فوق به وقوع پیوست.

علی‌رغم آن که شبکه سی جی تی ان، تعداد قربانیان حادثه سقوط هواپیما در منزلینسک را ۱۹ نفر گزارش کرده است، اسپوتنیک به نقل از وزارت امور اضطراری منطقه‌ای تاتارستان، گزارش کرد که ۱۶ نفر از جمله خلبان‌های هواپیما در این حادثه جان خود را از دست دادند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین