کدخبر: 42962 تاریخ انتشار

در برزیل رخ داد؛

تصاویر واقعی از آخرالزمان!+ فیلم

بر اثر وقوع طوفان شن در برزیل دست کم جان شش نفر کشته شده و خسارات زیادی به جا ماند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ وزش باد شدید و طوفان شن در برزیل موجب جان باختن شش نفر شد. همچنین باد شدید سبب قطع درختان در این کشور شده است.

تصاویر منتشره نشان می‌دهد در تاریخ دوم اکتبر تنها در مدت چند دقیقه دیواری عظیم از شن در ایلها سولتریا (Ilha Solteira) واقع در ایالت سائوپائولو شکل گرفته است. طوفان شن که به سمت سائوپائولو در حرکت بود، هر آنچه در مسیرش وجود داشت را از میان بر می‌داشت.

مارسلو نادالون، روزنامه نگار برزیلی که وقوع این طوفان شن را به ثبت رسانده است می‌گوید: باد شدیدی می‌وزید. پس از آن طوفان شدید شروع به وزیدن کرد که موجب فرو افتادن درختان و سقف بام خانه‌ها شد. طوفان موجب فرو ریختن بخشی از پشت بام خانه ما شد. طوفان هر آنچه در مسیرش بود، با خود برد. فاجعه‌ای واقعی به وقوع پیوست.

این طوفان شن از طریق وزش شدید باد شکل گرفته که سرعت آن می‌تواند تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت هم برسد.

سلسو الیورا، کارشناس هواشناسی برزیل گفت: نخستین بارش‌های باران در برزیل همواره با وزش شدید باد همراه است؛ به خصوص اینکه امسال شاهد وقوع خشکسالی شدیدی در کشور بودیم. دیگر حفاظتی از خاک به عمل نمی‌آید و باد، خاک و غبار را با خود می‌برد.

او ادامه داد: لازم است یادآور شوم که این نوع طوفان و خسارت‌هایی که برجا می‌گذارد، همچنین بارش باران در برزیل امری رایج است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین