کدخبر: 42815 تاریخ انتشار

اگر این 8 علامت را دارید سکته قلبی در یک‌قدمی شماست!

خستگی غیرمعمول، یکی از علائم اصلی یک حمله قلبی قریب‌الوقوع است، زنان این نوع علائم را بیشتر از مردان گزارش داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ یک ماه قبل از یک حمله قلبی، بدن شما با این ۸ سیگنال اخطار خواهد داد، بنابراین پیشگیری بهتر از درمان است، این قاعده ساده برای هر بیماری در نظر گرفته می‌شود و زمانی که علائم به درستی تایید نشوند بسیار ارزشمند خواهد بود. در اینجا علائم حیاتی را که ممکن است یک ماه و یا (حتی قبل از آن) قبل از حمله قلبی رخ دهد برای شما آورده است.

شما نیاز به تبدیل شدن به یک متخصص کامل ندارید، اما کمی آگاهی از سلامتی هرگز به کسی آسیب نزده است، در مواردی که در معرض خطر هستید توجه دقیقی به آن‌ها داشته باشید.

۸ نشانه اولیه سکته قلبی چیست؟

۱. خستگی:

خستگی غیر معمول، یکی از علائم اصلی یک حمله قلبی قریب الوقوع است، زنان این نوع علائم را بیشتر از مردان گزارش داده‌اند.

توضیحات:

فعالیت بدنی یا فیزیکی دلیل خستگی نیست و ممکن نیست که تا پایان روز افزایش بیابد، این نشانه کاملا مشهود است و از بین نمیرود، اما در خستگی‌های غیر معمول برای انجام وظایف ساده مانند مرتب کردن یک تخت یا حتی دوش گرفتن دچار خستگی مفرط می‌شوید.

۲. درد شکمی:

درد شکم، حالت تهوع، احساس خالی یا پر بودن شکم یا ناراحتی معده، از شایع‌ترین علائم هستند، این اتفاق در مردان و زنان به یک اندازه رخ می‌دهد.

توضیحات:

دردهای شکم قبل از حمله قلبی، یک اتفاق طبیعی هستند و سپس بعد از مدت کوتاهی کاهش می‌یابد، تنش فیزیکی نیز ممکن است باعث تشدید درد شکم شود.

۳. بیخوابی:

بیخوابی نیز با افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی همراه است که در میان زنان شایع‌تر است، علائم بی خوابی معمولا شامل بالا رفتن سطح اضطراب و نداشتن تمرکز می‌شود.

توضیحات:

علائم شامل مشکل در شروع خواب، خوابیدن آرام و صبح زود بیدار شدن است.

۴. تنگی نفس:

تنگی نفس یا نفس نفس زدن، یک احساس قوی است که قادر به نفس عمیق کشیدن نیست، این اغلب در میان مردان و زنان بیش از ۶ ماه قبل از حمله قلبی رخ میدهد و معمولا یک نشانه هشداردهنده از یک وضعیت پزشکی است.

توضیحات:

احساس شما در این موارد سرگیجه و سخت نفس کشیدن است.

۵. ریزش مو:

ریزش موهای شما یک شاخص قابل مشاهده برای خطر بیماری قلبی است، اغلب اوقات مردان بالای ۵۰ سال را تحت تاثیر را قرار میدهد، اما بعضی از زنان نیز ممکن است در این گروه قرار بگیرند. البته کچلی نیز به دلیل افزایش سطح هورمون کورتیزول است.

توضیحات:

به ریزش مو از تاج سر خود توجه بسیار داشته باشید.

۶. ضربان قلب نامنظم:

ضربان قلب شدید یا بی‌نظمی در ضربان قلب اغلب با حمله قلبی و اضطراب، بویژه در میان زنان همراه است، این اتفاق به طور غیر منتظره و خود به خود رخ می‌دهد، اما تمرینات جسمانی ممکن است محرک اضافی برای افزایش ضربان قلب، به خصوص در مورد بیماری آترواسکروروز باشد.

توضیحات:

ضربان قلب نامنظم به مدت یک تا دو دقیقه طول میکشد، اگر این اتفاق بیش از این طول کشید، ممکن است احساس سرگیجه و خستگی شدید که باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

۷. عرق کردن بیش از حد:

عرق کردن غیر عادی و بیش از حد، یکی از نشانه‌های هشدار اولیه از حمله قلبی است و ممکن است در هر زمان از شبانه روز رخ دهد، این علائم در زنان بیشتر است و اغلب با عرق‌های شبانه معمول دوران یائسگی اشتباه گرفته می‌شود و گیج‌کننده است.

۸. درد قفسه سینه:

زنان و مردان در شدت و اشکال مختلفی دچار درد قفسه سینه می‌شوند، در مردان این علامت جزو مهم‌ترین نشانه‌های اولیه قلبی است که نباید نادیده گرفته شود، از سوی دیگر تنها ۳۰ درصد از زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

توضیحات:

درد قفسه سینه می‌تواند منجر به احساس ناراحتی و سوزش در یک یا هر دو دست (اغلب اوقات سمت چپ)، پایین فک، گردن، شانه‌ها یا شکم می‌شود، که ممکن است دائمی یا موقت باشد.

عوامل خطرناک در سکته قلبی چیست؟

همه ما در مورد شایع‌ترین عوامل خطر، مانند چاقی، عدم ورزش و سیگار کشیدن می‌دانیم، با این حال برخی از علائم ازیادرفته وجود دارد که ممکن است آگاهی سلامتی شما را بهبود بخشد و از حمله قلبی پیشگیری کند:

وجود یک لکه به صورت مورب در کانال گوش یا نرمه گوش

لکه‌های زرد در گوشه‌های داخلی پلک‌ها

دردهای ملایم که با راه رفتن شدت می‌گیرند

وجود مو در کانال گوش (در میان مردان)

سفید شدن زودرس موها (در میان مردان)

توجه داشته باشید که علائم اشاره شده چنانچه با علائم دیگری همراه باشد نشانه‌ اختلال دیگری به جز سکته‌ی قلبی در بدن باشد، اما به طور کلی باید به این علائم و نشانه‌های اشاره‌شده در این بخش توجه و با بروز آن‌ها به پزشک مراجعه کنید.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین