کدخبر: 42769 تاریخ انتشار

این مطلب را بخوانید تا دیگر هرگز ایستاده آب نخورید

آب خوردن یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید با این حال اگر ایستاده آب بخورید تنها به سلامت بدن خود ضرر رسانده اید.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، تمام پزشکان توصیه می کنند که شما برای حفظ سلامت بدنتان باید روزانه 8 لیوان آب بخورید. بخش عمده ای از سوخت و ساز بدن شما توسط آبی که روزانه مصرف می کنید اتفاق می افتد در نتیجه مصرف آب برای بدن شما بسیار ضروری است.

اما مسائل زیادی پیرامون نحوه آب خوردن وجود دارد برای مثال همواره گفته شده است که به هیچ عنوان آب را به یکباره نباید خورد. اما نکته مهم در این است که خوردن آب در حالت ایستاده می تواند جنبه های مختلفی از سلامت شما را تحت تاثیر قرار بدهد.

با نوشیدن آب به حالت ایستاده ، تعادل مایعات در بدن بر هم می خورد و این اغلب منجر به تجمع بیشتر مایعات در مفاصل و در نتیجه آرتروز می شود.

با نوشیدن آب در حالت ایستاده آب به دیواره معده پاشیده میشود ، این شوک ناشی از پاشیدن آب می تواند در طولانی مدت باعث آسیب به دستگاه گوارش شود.

نوشیدن آب در حالت ایستاده ، به روند فیلتراسیون آب توسط کلیه ها آسیب می زند ، از این رو غالباً ناخالصی ها در کلیه ها و مثانه باقی می ماند ، که این میتواند منجر به اختلال دستگاه ادراری و حتی آسیب دائمی به کلیه ها شود.

نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث ایجاد زخم و سوزش معده می شود هنگامی که در حالت ایستاده آب می نوشید ، باعث می شوید که آب به نیمه پایینی مری پاشیده می شود که این امر می تواند اسفنکتر را که مفصلی بین معده و مری است مختل کند و در نتیجه گیری به دلیل جریان یافتن اسیدهای معده به سمت عقب احساس سوزش کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین