کدخبر: 42755 تاریخ انتشار

دمای هوا در کشور بار هم سردتر می‌شود

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی کشور پرداخت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛کبری رفیعی، کارشناس هواشناسی در مورد آخرین وضعیت آب و هوایی در کشور گفت:امروز در شمال آذربایجان غربی و شرقی، استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های تهران، سمنان، البرز و قزوین بارش باران و وزش باد و کاهش نسبی دما ادامه خواهد داشت همچنین  در طی این مدت دریای خزر مواج خواهد بود.

رفیعی ادامه داد:بعد از ظهر امروز در ارتفاعات استان های کرمان و هرمزگان هم احتمال بارش باران پراکنده و رگبار را خواهیم داشت.

او گفت:طی روز‌های جمعه و شنبه در سواحل شمالی وشرق اردبیل بارش‌ها به شکل پراکنده ادامه خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی افزود: در رزو‌های  یکشنبه و دوشنبه فقط در استان گیلان و شرق اردبیل بارش‌های خفیف خواهیم داشت و سایر مناطق آسمان صاف خواهد بود.

او گفت:روز‌های پنجشنبه و جمعه در غرب و شمال غرب کشور، سواحل شمالی و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز کاهش نسبی دما راخواند داشت که از روز یکشنبه در نوار غربی و سواحل دریای خزر روند افزایش نسبی دما را پیش بینی می‌کنیم.

رفیعی افزود:طی روز‌های شنبه و یکشنبه برای مناطق شمال شرق و شرق کشور کاهش دما  رخ خواهد داد که بین ۵ تا ۱۰ درجه همراه با وزش باد شدید که برخی از نقاط سبب گرد و خاک خواهد شد.

او در پایان در مورد وضعیت جوی پایتخت گفت:آسمان تهران  امروز نیمه ابری  همراه با بارش پراکنده و احتمال باد شدید و گرد و خاک همراه خواهد بود، حداکثر دما برای امروز ۲۶ درجه و حداقل دما ۱۴ درجه خواهد بود

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین