کدخبر: 38532 تاریخ انتشار

از این 4 کار غافل نشوید تا عمر طولانی داشته باشید!

یافته‌های دانشمندان نشان داد سطح تحصیلات نقش مهمی در افزایش طول عمر انسان دارد. به زبان ساده آن‌ها در این تحقیقات مشاهده کردند به طور میانگین طول عمر افراد تحصیلکرده بیشتر از افراد دیگر بوده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی بدن یکی از خواسته‌های اصلی هر انسانی است. تحقیقات دانشمندان نشان داده که رژیم غذایی مناسب و غنی به همراه سبک زندگی سالم (عدم استعمال دخانیات، ورزش کردن، عدم مصرف مشروبات الکلی و ...) دو عامل اصلی برای افزایش طول عمر است.

با این حال، در کنار عوامل ذکرشده دانشمندان به ابعاد جدیدی درباره سلامت بدن دست یافتند. محققان دانشگاه یِل اقدام به مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات بیش از ۵ هزار آمریکایی در طول ۳ دهه کردند. طی این مدت محققان اطلاعات مربوط به طول عمر و سلامت افراد را جمع‌آوری و تحلیل کردند.

یافته‌های دانشمندان نشان داد سطح تحصیلات نقش مهمی در افزایش طول عمر انسان دارد. به زبان ساده آن‌ها در این تحقیقات مشاهده کردند به طور میانگین طول عمر افراد تحصیلکرده بیشتر از افراد دیگر بوده است.

تقریبا ۱۳ درصد افراد دارای مدرک دیپلم دبیرستانی در طول انجام این پژوهش فوت کردند. این در حالی است که تنها ۵ درصد از افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی در این مدت جان باختند.

دانشمندان برای این تحقیقات افراد بین ۲۰ تا ۳۰ ساله را انتخاب کردند و بدیهی بود که بیشتر این افراد در طول ۳ دهه پژوهش به دهه ۵۰ زندگی خود برسند.

با این حال، برخی از این افراد طی انجام این پژوهش فوت کردند. محققان تاکید دارند این تحقیقات اهمیت آموزش دانشگاهی و فواید آن را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، افرادی که از تحصیلات دانشگاهی برخوردارند کمتر از دیگران به بیماری زوال عقلی و آلزایمر مبتلا می‌شوند. در حقیقت چالش‌های ذهنی دائمی در انسان مانند تحصیل کردن می‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های ذهنی و آلزایمر شود.

همچنین دانشمندان دانشگاه جانز هاپکینز چهار راهکار ساده برای افزایش طول عمر مطرح می‌کنند که شامل موارد ذیل می‌شود:

۱- عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی

۲- کاهش وزن و حفظ تناسب اندام

۳- داشتن فعالیت کافی و ورزش کردن

۴- رژیم غذایی سالم

 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین