کدخبر: 38467 تاریخ انتشار

غول نرم افزاری جهان باز هم ۲۴۰ میلیون دلار بیت کوین خرید!

غول نرم افزاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) همچنان به خرید بیت کوین‌های بیشتر ادامه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مایکل سیلور (Michael Saylor)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی، با انتشار توییتی از خرید ۵۰۵۰ واحد BTC دیگر به ارزش بیش از ۲۴۰ میلیون دلار توسط این شرکت خبر داد.

به گفته سیلور، این بیت کوین‌ها با قیمت متوسط ۴۸،۰۹۹ دلار خریداری شده‌اند.

بر اساس گزارش جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده که روز دوشنبه منتشر شد، مایکرواستراتژی در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۸،۹۵۷ واحد BTC به ذخایر بیت کوینی خود اضافه کرده است.

به این ترتیب، کل BTCهای این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۱۴،۰۴۲ واحد است که ارزش مجموع آنها بیش از ۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

سیلور موضع مثبت خود در مورد ارز دیجیتال برتر جهان را بارها اعلام کرده است. او که یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین به شمار می‌رود، به طور مرتب سایر شرکت‌های آمریکایی را نیز به خرید بیت کوین تشویق می‌کند. وی اخیراً خاطرنشان کرد مهم نیست قیمت بیت کوین چقدر باشد، او و شرکتش هیچ‌کدام از BTC های خود را نخواهند فروخت.

از زمان اعلام اولین خرید بیت کوینی خود در آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی، مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین‌های بیشتر ادامه داده و به بزرگترین دارنده این ارز دیجیتال در میان شرکت‌های سهامی عام در ایالات متحده تبدیل شده است.

اما چرا شرکت مایکرواستراتژی همچنان با اطمینان به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد؟ ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، در توییت جدید خود به این سوال پاسخ داده است.

به گفته وو، سایر شرکت‌های سهامی عام خرید ابزارهای بدهی قابل تبدیل از شرکت مایکرواستراتژی را آسان‌تر از خرید مستقیم بیت کوین می‌دانند و به این ترتیب، بدون آن‌که در مورد نگهداری و ذخیره BTCهای خود نگران باشند، در بازار این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وو معتقد است که مایکرواستراتژی بیت کوین‌های خریداری‌شده را برای بسیاری از شرکت‌های عمومی دیگر نگهداری می‌کند.

در نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط وو در توییتر، مقدار کل بیت کوین‌های هولدشده توسط شرکت‌های سهامی عام اندکی کمتر از ۲۰۰ هزار واحد است. در این فهرست، مایکرواستراتژی در صدر است و پس از آن، شرکت‌های تسلا (Tesla)، گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) و اسکوئر (Square) در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.microstrategy-purchased-240m-bitcoin

وو همچنین اعلام کرد که چندین خرید بزرگ بیت کوین را در داده‌های درون زنجیره‌ای ماه گذشته مشاهده کرده است. او معتقد است که این بیت کوین‌ها توسط شرکت‌های ناشناس خریداری شده‌اند که انتظار می‌رود نام آنها در گزارش‌های قانونی پایان سه ماهه جاری فاش شود.

در زمان انتشار این خبر، بیت کوین با یک رشد ۳٫۵ درصدی در محدوده ۴۵،۹۵۵ دلار معامله می‌شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین