کدخبر: 38444 تاریخ انتشار

کرونا تاکنون جان چند نفر در جهان را گرفته است؟

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۶ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۷۳۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ همچنین ۲۰۳ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۱۳۶ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۲.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۸۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۷ هزار و هند با بیش از ۴۴۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۴۲,۲۸۸,۲۰۵۶۸۲,۳۴۱
۲هند۳۳,۳۱۶,۷۵۵۴۴۳,۵۲۸
۳برزیل۲۱,۰۱۹,۸۳۰۵۸۷,۸۴۷
۴انگلیس۷,۲۸۲,۸۱۰۱۳۴,۴۴۶
۵روسیه۷,۱۷۶,۰۸۵۱۹۴,۲۴۹
۶فرانسه۶,۹۱۷,۴۶۰۱۱۵,۶۹۷
۷ترکیه۶,۷۱۰,۶۶۶۶۰,۳۹۳
۸ایران۵,۳۴۰,۶۵۶۱۱۵,۱۶۷
۹آرژانتین۵,۲۲۹,۸۴۸۱۱۳,۸۱۶
۱۰کلمبیا۴,۹۳۲,۹۹۸۱۲۵,۷۱۳

 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین