کدخبر: 38381 تاریخ انتشار

افزایش ابتلا کودکان به کرونا با بازگشایی مدارس!

دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در میان کودکان آمریکایی این است که این کودکان به مدارس باز گشته اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ نتایج نظرسنجی که سی ان ان  منتشر کرد، نشان می‌دهد ۶۳ درصد از افراد با اجباری شدن استفاده کودکان از ماسک در مدارس موافقند و این در حالی است که ۳۷ درصد مخالفت خود را با این موضوع اعلام کردند. این در حالی است که کودکان به صورت حضوری وارد کلاس‌های درس می‌شوند و در واقع افرادی بی دفاع هستند.

مجری برنامه در این باره با راوینکا کولار کارشناس بیماری‌های عفونی گفتگو کرد و این سوال را از او پرسید که آیا این موضوع با باز شدن مدارس در آمریکا ارتباط دارد و آیا به چالش کشیده شدن سیاست استفاده از ماسک سبب تشدید این روند شده است؟

راوینکا کولار کارشناس بیماری‌های عفونی و همچنین متخصص همه گیری شناسی در سخنانی گفت: دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در میان کودکان این است که این کودکان به مدارس باز گشته اند. مسئله دوم این است که اجباری بودن استفاده از ماسک توسط همه مدارس اجرایی نمی‌شود و هر منطقه‌ای خودش در این باره تصمیم گیری می‌کند. تا زمانی که همه ما به عنوان یک کشور با یکدیگر همکاری نکنیم این کودکان به صورتی منفی تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. بر اساس شواهد حقیقی می‌دانیم که استفاده از ماسک صورت اقدامی موثر محسوب می‌شود.

وی افزود: بر اساس شواهد حقیقی می‌دانیم که رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ضد عفونی کننده‌ها برای جلوگیری از انتقال این ویروس موثر است. باید همه این اقدامات اجرایی شوند تا زمانی که واکسن در دسترس این کودکان هم قرار گیرد و همه کودکان واکسینه شوند. بنابراین، می‌توان گفت همه کودکان هنوز واکسینه نشده اند. تاکنون تنها ۵۰ درصد از افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله یک دوز واکسن دریافت کرده اند. تا زمانی که همه کودکان را واکسینه نکرده ایم باید بگوییم که با مشکل بزرگی مواجه خواهیم شد. 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین