کدخبر: 38303 تاریخ انتشار

بخشنامه‌ای که پس از تکذیب سازمان ثبت اسناد از سوی انتشاردهندگان تکذیب شد!

طی روزهای اخیر بخشنامه‌ای منتسب به معاون اسناد سازمان ثبت اسناد منتشر شده بود مبنی بر غیرقانونی بودن دستور دادستان کل کشور درباره الزامی نبودن حضور در دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم سند خودرو که به صورت رسمی تکذیب شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ کانون سردفتران آذربایجان شرقی و برخی رؤسای کانون‌های سردفتران پیامی را به معاون امور اسناد سازمان ثبت منتسب کرده بودند که در آن اعلام شده بود: "به مدیران محترم استان‌ها و معاونین ابلاغ شد از اجرای بخشنامه کاملاً غیرقانونی صادره به‌شدت پرهیز و در کنار سران دفاتر اسناد رسمی باشند."

این بخشنامه در پی دستور دادستان کل کشور مبنی بر اینکه برای نقل و انتقال خودرو، برگ سبز صادره از سوی راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی کشور کفایت می‌کند و نیازی به حضور در دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم سند رسمی برای خودرو نیست، به صورت گسترده در فضای مجازی و کانال‌ها و گروه‌ها منتسب به کانون‌های سردفتران استان‌ها و سران دفاتر سراسر کشور منتشر شد.

برنامه "پیک بامدادی" رادیو ایران، صبح امروز با اقبال، معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تماس گرفت و موضوع را جویا شد که اقبال در پاسخ به آن گفت: اصلاً چنین چیزی نیست و بخشنامه مورد ادعا، صحت ندارد و ابلاغ آن را تکذیب می‌کنم. بخشنامه‌ای با این مضمون ابلاغ نشده و به منتشر کنندگان آن تذکر خواهم داد.

این برنامه در ادامه با حسن‌زاده، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی که این خبر را منتشر کرده بود تماس گرفت که حسن‌زاده بدون آنکه انتشار آن را تکذیب یا تأیید کند، ضمن بیان مخالفت خود با بخشنامه اخیر دادستان کل کشور، به گفتن این جمله بسنده کرد که؛ در کانال ما [کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی] این خبر وجود ندارد.

او در پاسخ به این سؤال که تا دقایقی قبل این خبر در کانال خبری شما قرار داشت و حالا پاک شده است، اصرار داشت که این خبر در کانال خبری کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی وجود ندارد، و از ارائه توضیحات بیشتر سر باز زد.

منبع: تسنیم

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین