کدخبر: 38293 تاریخ انتشار

دارو‌های درمان کرونا چه عوارضی دارد؟

سیدمحمود اسحاق‌حسین، متخصص گوارش و کبد درباره عوارض ناشی از دارو‌های درمان کرونا می‌گوید اکثر این عوارض بعد از یک ماه برطرف می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سیدمحمود اسحاق‌حسین، متخصص گوارش و کبد در پاسخ به این سوال که دارو‌های کورتن و رمدیسیور که در درمان بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می‌گیرد آیا عوارضی دارد یا خیر گفت: هر دارویی که استفاده شود در کبد متابولیزه می‌شود و عارضه نیست، اما خوشبختانه وقتی دارو قطع شود این مشکل برطرف می‌شود.

او افزود: بیماران کرونایی پس از بهبودی سعی کنند مایعات زیاد مصرف کنند و بار اضافی بر روی کبد نیاورند مثل مواد رنگی، چربی و … این موارد را کمتر استفاده کنند و بعد از مدتی عوارض احتمالی برطرف می‌شود.

حسینی تصریح کرد: اکثر عوارض‌های ناشی از دارو‌های مورد استفاده در درمان کرونا بعد از یک ماه برطرف می‌شود و عوارض طولانی مدت خاصی ندارد.

او گفت: با توجه به آمار اگر بنا باشد حدود ۱۰ میلیون افراد به کرونا مبتلا شده باشند اگر از این تعداد عوارض کرونا بخواهد طولانی مدت در بدن آن‌ها باشد که زندگی آن‌ها مختل خواهد شد. البته نگرانی‌ها همچنان وجود دارد، ولی عوارض دارو‌های ماشی از ضدکرونا در بسیاری افراد پس از بهبودی کاملا برطرف می‌شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین