کدخبر: 38290 تاریخ انتشار

واکسن کرونا را هر چند وقت یک‌بار باید شارژ کرد؟

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران، درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا گفت: یکی از برنامه‌های ملی در وزارت بهداشت و درمان، واکسیناسیون است و این مهم حداقل باید تا دو سال آینده انجام شود. در حقیقت، بین ۶ تا ۹ ماه یک‌بار، کل کشور باید واکسینه شوند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا با بیان این‌که حوزه بهداشت و درمان کشور، زیرساخت‌های بسیار خوبی در مراکز مخصوص واکسیناسیون فراهم کرده است، گفت: با دو شیفته شدن این مراکز در تهران، تعداد تزریق واکسن روزانه افزایش‌ یافته‌اند.

 

او با تصریح بر این‌که تأمین واکسن در دستور کار نخست وزارت بهداشت و درمان است، اظهار کرد: این وزارتخانه پیگیر تأمین واکسن از نشان‌های متنوع موجود از کشور‌های مختلف و همچنین، استفاده از واکسن‌های تولید داخل است. تأمین این واکسن‌ها به‌طور قطع، در تسریع واکسیناسیون اثر بسیار زیادی خواهد گذاشت و گروه‌های سنی زیادی را واکسینه خواهد کرد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران، درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا عنوان کرد: یکی از برنامه‌های ملی در وزارت بهداشت و درمان، واکسیناسیون است و این مهم حداقل باید تا دو سال آینده انجام شود. در حقیقت، بین ۶ تا ۹ ماه یک‌بار، کل کشور باید واکسینه شوند.

او، گروه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال را گروه مولد و سازنده جامعه عنوان کرد و افزود: مرگ‌ و میر در این گروه سنی، تبعات اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی دارد و به همین جهت، تمرکز اصلی، افزایش سرعت واکسیناسیون عمومی در جامعه است.

توکلی، در پاسخ به این سؤال که متولی واردات واکسن چه سازمانی است، گفت: سازمان دارو و غذا و معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان، متولی پیگیری مجوز‌های واردات هستند. البته بعضی از واکسن‌ها را هلال‌ احمر وارد می‌کند، از جمله سینوفارم که از این راه صورت می‌گیرد.

او درباره واردات واکسن بخش خصوصی اظهار کرد: آن‌چه اهمیت دارد، این است که واکسن به شکل ایمن و مطمئن، بدون این‌که زنجیره سرمایش آن دچار اشکال شود، به مردم برسد و تزریق شود. واکسنی که از زنجیره سرما خارج شود، پس از چند ساعت، اثر خود را از دست می‌دهد. تضمین کامل وجود ندارد که زنجیره سرما در واکسن‌هایی که بخش خصوصی وارد می‌کنند، رعایت شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین