کدخبر: 38038 تاریخ انتشار

چگونه برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۰ ثبت نام کنیم؟

طبق اطلاعیه جدید ستاد مرکزی اربعین ثبت نام پیاده روی اربعین 1400 از صبح روز دوشنبه 22 شهریور ماه آغاز می شود . در ادامه این گزارش نحوه ثبت نام در سامانه سماح برای ثبت نام اربعین حسینی را به صورت تصویری برای متقاضیان آورده ایم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ طبق اطلاعیه جدید ستاد مرکزی اربعین ثبت نام پیاده روی اربعین ۱۴۰۰ از صبح روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه آغاز می شود . در ادامه این گزارش نحوه ثبت نام در سامانه سماح برای ثبت نام اربعین حسینی را به صورت تصویری برای متقاضیان آورده ایم.

 اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین برای ثبت نام در اربعین ۱۴۰۰

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: “بدینوسیله به اطلاع عموم هموطنان عزیز می‌رساند علی‌رغم زمان بسیار کوتاه باقی مانده تا ایام اربعین حسینی (ع)، تا این لحظه هیچ مجوز رسمی از سوی دولت عراق برای شرکت مشتاقان ایرانی در مراسم اربعین حسینی صادر نشده و دستورالعملی نیز برای صدور روادید ابلاغ نشده است؛ لذا با لحاظ فرصت اندک باقی مانده، کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین در نظر دارد از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰، ۶، ۲۲ به منظور آمادگی‌های لازم، از طریق سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir و به صورت غیرحضوری موقتا مبادرت به پیش‌ثبت نام از آندسته از متقاضیانی نماید که فاقد بیماری زمینه‌ای بوده و براساس شرایط منتشره در رسانه‌ها به نقل از دولت عراق و همچنین مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند و باتوجه به بسته بودن مرز‌های زمینی صرفا مجاز به تشرف از طریق هوایی خواهند بود؛ مضافا اینکه داشتن گواهی نتیجه منفی آزمایش PCR برای مسافرت مورد نیاز است.

بدیهی است ثبت‌نام قطعی براساس ظرفیت و شروطی که کشور عراق اعلام نماید انجام خواهد شد و در صورتی که تعداد افرادی که پیش‌ثبت‌نام کرده باشند بیش از ظرفیت تعیین شده توسط کشور عراق باشد، در این صورت متناسب با ظرفیت اختصاص یافته تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

هموطنان عزیز مستحضر باشند که استعلام‌های لازم برای اخذ تایید تزریق دو دوز واکسن کرونا از طریق وزارت بهداشت انجام می‌شود.

تاکید می‌شود انجام پیش‌ثبت‌نام به هیچ وجه به معنای قطعیت در تشرف متقاضیان نیست و تصمیم‌گیری در این خصوص منوط به مجوز رسمی دولت عراق و ستاد مرکزی اربعین خواهد بود همچنین از تمام مشتاقان درخواست می‌شود با توجه به بسته بودن مرزها، به هیچ وجه به مرز‌های کشور مراجعه نکنند.

 

راهنمای ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۰

لینک سامانه سماح برای ثبت نام اربعین ۱۴۰۰

متقاضیان برای ثبت نام پیاده روی اربعین ۱۴۰۰با مراجعه به سامانه سماح samah.haj.ir برای تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند.

نحوه دقیق ثبت نام در سامانه سماح

 

راهنمای ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۰

 

راهنمای ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۰

 

 

راهنمای ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۰

 

 

راهنمای ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۰

 

 

 

راهنمای ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۰

پس از ورود به سایت و خواندن شرایط ثبت نام کد خواسته شده را وارد کنید، سپس شماره موبایل خود را در قسمت زیر وارد کنید.

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

پس از وارد کردن شماره موبایل خود کدی برای شما ارسال می‌شود که باید آن را در قسمت خواسته وارد کنید و بعد ادامه را بزنید.

 سپس اطلاعات فردی خود را که در فرم زیر خواسته شده است با دقت کامل کنید سپس ثبت اطلاعات را بزنید.

 تمامی اطلاعات هویتی شما با استعلام از سازمان ثبت احوال، در سامانه سماح نمایش داده می‌شود لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات خود هست باید به اداره ثبت احوال مراجعه کنید.

 بعد از آن صفحه برای شما باز می‌شود که باید در آن اطلاعاتی تکمیلی، چون تاریخ اعزام و تاریخ بازگشت و مرز خروج خود (زمینی یا هوایی) و اطلاعات تردد یعنی وسیله نقلیه‌ای که با آن قصد سفر را دارید انتخاب کنید.

پس از ثبت اطلاعات بالا تائید اطلاعات شما می‌آید و در همان مرحله باید هزینه خدمات درمانی خود را به تعداد افرادی که اطلاعاتشان را وارد کردید، پرداخت کنید.

ثبت نام در سامانه سماح رایگان است و هزینه‌هایی که دریافت می‌شود صرفاً جهت خدمات درمانی و بیمه‌ای است که مجموعاً ۲۲۰,۰۰۰ ریال است همچنین چنانچه زایرین جهت ثبت نام به دفاتر زیارتی مراجعه نمایند مبلغ ۳۰,۰۰۰ ریال به عنوان حق الزحمه بابت ثبت نام و ارایه رسید چاپی بر هزینه خدمات درمانی و بیمه‌ای اضافه و در مجموع مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ ریال اخذ خواهد شد.

بعد از آنکه پرداخت اینترنتی خود را انجام دادید و مرحله تکمیل فرایند را زدید، ثبت نام شما با موفقیت انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات بار دیگر در مرحله پایانی مشابه عکس زیر برای شما به نمایش گذاشته می‌شود و می‌توانید ثبت اطلاعات تکمیلی را زده و کارت زائر خود را ذخیره یا ذخیره کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین