کدخبر: 37674 تاریخ انتشار

آیا نوجوانان واکسینه نشده در معرض خطر کرونا قرار دارند؟

تعداد کودکان واکسینه نشده ۱۲ تا ۱۷ ساله که با COVID-۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند ۱۰.۱ برابر بیشتر از کسانی بود که کاملاً واکسینه شده بودند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ بر اساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC)، مطالعه‌ای نشان داده است که واکسن‌ها در جلوگیری از بیماری خطرناک COVID-۱۹ در افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله بسیار مؤثر است.

بر اساس گزارش مجله آمریکایی "People"، این مطالعه داده‌های بیمارستان ۱۴ ایالت مختلف ایالات متحده را در فاصله ۲۰ ژوئن تا ۳۱ ژوئیه مورد بررسی قرار داده است.

در آن مدت، تعداد کودکان واکسینه نشده ۱۲ تا ۱۷ ساله که با COVID-۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند ۱۰.۱ برابر بیشتر از کسانی بود که کاملاً واکسینه شده بودند.

محققان می‌گویند داده‌ها نشان می‌دهد که واکسن‌ها در جلوگیری از ابتلا به کرونا بسیار مؤثر هستند. در حال حاضر، واکسن کرونای  فایزر برای استفاده در کودکان ۱۲ تا ۱۷ سال تأیید شده است.

در مطالعه دیگری از CDC، محققان تشخیص دادند که بیشتر کودکان در ایالات متحده با نرخ کمتر واکسیناسیون به دلیل COVID-۱۹ در بیمارستان بستری شده یا به اورژانس فرستاده شده اند.

طی یک دوره دو هفته‌ای، از ۱۴ تا ۲۷ آگوست، ویزیت‌های اورژانس در ایالت‌هایی با نرخ کمتر واکسیناسیون ۳.۴ برابر و بستری شدن در بیمارستان‌ها ۳.۷ برابر بیشتر از ایالت‌هایی با نرخ واکسیناسیون بیشتر بود.

در شرایطی که کودکان زیر ۱۲ سال نمی‌توانند واکسینه شوند، محققان بر لزوم واکسیناسیون و محافظت از جوامع آسیب پذیر توسط هر فرد واجد شرایط تأکید کردند.

محققان همچنین گفتند: "ایمن سازی گسترده در سطح جامعه همه افراد واجد شرایط جزء مهم استراتژی‌های کاهش و کنترل ویروس و محافظت از جمعیت کودکان در برابر عفونت SARS-CoV-۲ و بیماری شدید COVID-۱۹ است. "

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین