کدخبر: 29968 تاریخ انتشار

اگر سرماخورده اید هرگز لب به این میوه ها نزنید !

استفاده از این نوع میوه ها باعث تشدید علائم سرماخوردگی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، در طول دوره سرماخوردگی، مصرف بعضی غذاها مفید است و برخی هم مضر. بنابراین همان قدر که باید از مواد غذایی مناسب استفاده کنیم، باید به فکر پرهیز از غذاهای مضر هم باشیم.

همان طور که گفته شد مصرف میوه ها برای بهبود سرماخوردگی بسیار مفید است، اما در این میان، خربزه و انگور را نباید مصرف کنید.

با توجه به این که این میوه ها هم حاوی هیستامین هستند و هم آزادکننده هیستامین در بدن، بهتر است در طول دوره بیماری مصرف نشوند چون هیستامین سرماخوردگی را تشدید می کند و حتی اگر ویروسی در بدن وجود داشته باشد، هیستامین می تواند آن را فعال کند. البته آزادسازی هیستامین به سیستم بدن افراد بستگی دارد و در میان آنها، متفاوت است، اما در کل بهتر است در دوره بیماری، این میوه ها مورد استفاده قرار نگیرند.

در این دوران باید از مصرف غذاهای سرخ کردنی اجتناب کرده، اگر دچار سرفه و سوزش گلو هستید، از غذاهای تند و تیز و ترش هم پرهیز کنید.

بر خلاف تصور ما که فکر می کنیم هر کسی که سرما می خورد باید او را مجبور کنیم یک کیسه پرتقال ترش بخورد تا حالش خوب شود، افرادی که به سرما‌خوردگی مبتلا هستند نباید از پرتقال ترش استفاده کنند! چون استفاده از این نوع پرتقال باعث تشدید علائم سرماخوردگی می‌شود.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین