کدخبر: 29921 تاریخ انتشار

رکورد جدید در آمار ابتلا به کرونا در ایران

تاکنون ۶ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۳۱۳ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۹ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۸ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۳۷۲ دوز رسیده است؛ عددی که حکایت از تزریق ۳۷۰ هزار و ۳۰۲ دوز واکسن در شبانه روز اخیر دارد که رکورد تزریق واکسن در کشور محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،  بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۵ هزار و ۴۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که ۲۷۴۰ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۳ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۷۰۴ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۱۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۸۷ هزار و ۳۷۴ تن رسیده است و تا به امروز نیز خوشبختانه ۳ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۶۵۳ تن بهبود یافته‌اند.

همچنین ۴۳۶۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و تاکنون هم ۲۵ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۴۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۷ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۳ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…