کدخبر: 29718 تاریخ انتشار

ممنوعیت سفر به قشم!

علیرضا نصری گفت: براساس تصمیم ستاد کرونا در قشم، ورود خودروهای غیربومی و مسافر به داخل جزیره و همچنین خروج خودروهای بومیان و شهروندان قشم به سرزمین اصلی هم ممنوع است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ علیرضا نصری، فرماندار قشم امروز در جلسه ستاد کرونای این شهرستان گفت: براساس تصمیم ستاد کرونا در قشم، ورود خودروهای غیربومی و مسافر به داخل جزیره و همچنین خروج خودروهای بومیان و شهروندان قشم به سرزمین اصلی هم ممنوع است.

او ادامه داد: این محدودیت‌های براساس وضعیت خطرناک شیوع کرونای جهش یافته و افزایش بیماران بستری و موارد مثبت در قشم اعمال شده است.

به گفته رئیس ستاد کرونای شهرستان قشم، ممنوعیت تردد درون شهری شبانه خودروها نیز از ساعت 22 تا سه بامداد ادامه دارد و رانندگان متخلف براساس قانون جریمه می‌شوند.

او همچنین از تصمیم ستاد کرونای شهرستان قشم برای تعطیلی مشاغل گروه دو، سه و چهار خبر داد و افزود: فعالیت مجتمع‌های تجاری، مدرسه‌های شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پر برخورد مانند کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها و چایخانه‌ها تعطیل و مراسم‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و اقامه نماز جمعه تا تبدیل وضعیت مساعد در این شهرستان ممنوع است.

نصری همچنین از ممنوعیت برپایی اجتماعات شامل مهمانی‌های دورهمی، جشن‌ها، مراسم‌های عزا و عروسی و آیین‌های مذهبی در دوران سخت کرونایی و مقابله قانونی با برگزارکنندگان اینگونه آیین‌ها خبر داد.

او از مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و سازمان بنادر خواست نسبت به ضدعفونی معابر و اماکن شهری و اسکله‌ها با هدف کمک به سلامت جامعه در برابر ویروس کرونا اقدام فوری کنند.

فرماندار قشم در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه واکسیناسیون همه افراد بالای 18 سال در دو جزیره لارک و هنگام شهرستان قشم در دستور کار قرار دارد و به‌زودی آغاز می‌شود، تصریح کرد: واکسیناسیون افراد بالای 50 سال نیز در قشم و هرمزگان زودتر از موعد مقرر در کشور آغاز شده و خوشبختانه هیچ مشکلی در تامین واکسن برای افراد مشمول این رده سنی نداریم.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین