کدخبر: 29371 تاریخ انتشار

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی:

نمون برگ‌های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی دانش آموزان جهت ارزیابی دانش آموزان صادر شد

مسعود شکوهی از صدور نمون برگ‌های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم جهت ارزیابی دانش آموزان خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مسعود شکوهی، مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی گفت: فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان بر اساس برنامه پیش بینی شده در حال انجام است و آزمون‌های توانایی و رغبت دانش آموزان در سال گذشته دریافت شده است.

او ادامه داد: تا پایان بهمن دانش آموزان پایه نهم فرصت داشتند، در آزمون‌های توانایی و رغبت شرکت کنند.

شکوهی گفت: فرم‌های نظرخواهی از دانش آموزان، معلمان و والدین و همچنین مشاور مدرسه از دی ماه تا هفته اول اردیبهشت سال جاری برای تکمیل شدن در اختیار بود.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: در بحث اعلام ظرفیت شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی مناطق که در واقع اعلام میزان ظرفیت پذیرش توسط مناطق است، معمولاً از اسفند آغاز می‌شود و تا دهم اردیبهشت ماه این فرایند ادامه داشت.

او افزود: مهمترین کاری که باید انجام گیرد، ثبت نتایج امتحانات برای بررسی عملکرد تحصیلی دانش آموزان است. نمرات دانش آموزان به وسیله مدیران مدارس و از طریق انتقال به سیستم دانا به سامانه همگام است. همچنین ارسال نمرات با لحاظ نمودن ثبت نمرات غائبین موجه و حتی معترضان به نتایج امتحانات از چهاردهم تیرماه آغاز شده است و از پانزدهم تیرماه، امکان ارسال نمرات به تدریج از مناطق فراهم شده است.

شکوهی خاطرنشان کرد: هر منطقه‌ای که نمراتش را به وسیله مدیر منطقه تأیید کند، حداکثر بازه زمانی ۳ روزه در نظر گرفته شده است و حداکثر ظرف ۴۸ ساعت پردازش نمرات آغاز می‌شود و نمون برگ‌های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی ویژه دانش آموزان صادر می‌شود.

او ادامه داد: نکته بسیار مهمی که در اینجا حائز اهمیت است آن است که نمون برگ‌های ۶ و ۷ با ارزیابی دانش آموزان در سطح منطقه صادر می‌شود و هر منطقه‌ای که نمرات دانش آموزان را ارسال کند، حداکثر ظرف ۴۸ ساعت نمونه برگ‌های ۶ و ۷ دانش آموزان صادر می‌شود.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: تا امروز بیش از ۱۴۰ منطقه آموزش و پرورش که نمرات دانش آموزان را تایید و ارسال و از سوی مدیر منطقه تأیید نهایی شده است، صدور نمون برگ ۶ و ۷ آن‌ها انجام و در دسترس است.

شکوهی خاطرنشان کرد: حداکثر تا پایان تیرماه تمامی ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق فرصت دارند که نمرات را ارسال کنند، البته توصیه ما این است که هر چه سریع‌تر این اتفاق رخ دهد تا دانش‌آموزان و خانواده‌ها بتوانند بدون دغدغه نمون برگ‌های شماره ۶ و ۷ ویژه هدایت تحصیلی را دریافت کنند تا بتوانند به موقع مدرسه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

شکوهی با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم، گفت: تاکید می‌کنم، زیرساخت سامانه کاملاً فراهم است، تمهیدات لازم دیده شده است و هر منطقه‌ای که مدیران مدارس نمرات را ارسال کرده باشند که اطلاعیه آن نیز قبلاً صادر شده است و دانش آموزان نسبت به خود و سپس نسبت سایر دانش‌آموزان مورد سنجش قرار می‌گیرند و رتبه آن‌ها مشخص می‌شود، لذا باید نمرات تمام دانش آموزان به سامانه منتقل شود تا این امر قابل اجرا باشد.

شکوهی ادامه داد: نمون برگ‌های ۶ و ۷ که صادر شد برای مدرسه‌های مبدا و مقصد نیز قابل رویت می‌شود و نیازی به حضور دانش آموزان و والدین در مدرسه نیست و می‌توانند این نمون برگ‌ها را از سامانه همگام دریافت کنند و از همان طریق برای ثبت‌نام نیز اقدام نمایند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین