کدخبر: 29366 تاریخ انتشار

دفترچه بیمه سلامت برای اتباع صادر نمی‌شود

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اتباع و مهاجرین خارجی آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر از این پس با ارائه کارت آمایش و برگ تردد معتبر خود به مراکز تشخیصی ، درمانی طرف قرارداد می‌توانند خدمات مورد نیاز را بدون وقفه در قالب نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مهدی رضایی، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با توجه به تکلیف قانونی بند ج تبصره 17 قانون بودجه سال جاری، مبنی‌بر جایگزینی ابزارهای الکترونیکی به جای دفترچه، بر اساس زمان بندی در نظر گرفته شده از ابتدای تیر سالجاری صدور دفترچه‌های بیمه کاغذی برای تمامی مشمولین سایر اقشار از جمله اتباع و مهاجرین خارجی آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر معرفی شده از سوی وزارت کشور متوقف  شده است.

او ادامه داد: اتباع و مهاجرین خارجی آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر از این پس با ارائه کارت آمایش و برگ تردد معتبر خود به مراکز تشخیصی ، درمانی طرف قرارداد می‌توانند خدمات مورد نیاز را بدون وقفه در قالب نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک دریافت کنند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پناهندگان غیر آسیب پذیر در صورت پرداخت حق بیمه و ثبت و تائید اطلاعات خود در مراکز پیشخوان دولت می توانند از خدمات بهره‌مند شوند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…