کدخبر: 29120 تاریخ انتشار

از عرق بدن خود برق تولید کنید!

انسان می تواند با استفاده از عرق بدن خود برق تولید و با کمک آن موبایل و ساعتش شارژ کند.

به گزارش منیبان؛ دیلی میل نوشت: محققان ابزاری ابداع کرده اند که دور سرانگشت فرد پیچیده می شود و با استفاده از عرق بدن برق تولید می کند. به این ترتیب می توان با کمک آن موبایل و ساعت شارژ کرد.

یک دستگاه پوشیدنی جدید ابداع شده که مانند چسب زخم دور سرانگشت می پیچد و می‌تواند با استفاده از عرق فرد در هنگام خواب کاربر الکتریسیته تولید کند.

نمونه اولیه این دستگاه در حال حاضر فقط می‌تواند مقدار اندکی برق تولید کند و کاربر باید ۳ هفته به طور مداوم آن را استفاده کند تا بتواند یک موبایل را شارژ کند. اما توسعه دهندگان این ابزار در دانشگاه کالیفرنیا امیدوارند در آینده ظرفیت آن را افزایش دهند.

آنها طی تحقیقاتی متوجه شدند استفاده از دستگاه به مدت ۱۰ ساعت برق مورد نیاز برای روشن نگه داشتن یک ساعت به مدت ۲۴ ساعت (۴۰۰ میلی ژول) را فراهم می‌کند.

تمام این انرژی از دستگاهی تولید می‌شود که روی یک سرانگشت بسته می‌شود. بستن این ابزار روی انگشتان فرد حدود ۱۰ برابر انرژی بیشتر تولید می‌کند.

بیشتر ابزارهای پوشیدنی تولید برق نیازمند آن هستند که کاربر فعالیت شدید انجام دهد یا به منابع انرژی خارجی مانند نور خورشید یا تغییر شدید دما نیاز دارند.

اما دستگاه جدید با استفاده از یک سیستم از رطوبت انگشتان برق تولید می‌کند. این دستگاه حتی در صورتیکه کاربر خواب باشد یا بی حرکت و ثابت نشسته باشد، قادر به تولید برق خواهد بود.

از آنجا که سر انگشتان پر عرق ترین قسمت بدن هستند، این دستگاه با استفاده از یک ماده اسفنجی هوشمند می‌تواند برق تولید کند.

 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین