کدخبر: 29053 تاریخ انتشار

سخنگوی سازمان سنجش:

اعتراض به ۱۰ سوال کنکور توسط کارشناسان آزمون‌سازی بررسی می‌شود

فاطمه زرین آمیزی گفت: ۱۰ سوال کنکور ۱۴۰۰ که گفته می‌شود خارج از کتاب بوده توسط اساتید و کارشناسان آزمون‌سازی و سنجش و روان‌سنجی بررسی و گزارش آن به صورت مکتوب ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش کشور گفت: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در ۱۵ تیرماه به همه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها اعلام کرد که به سازمان سنجش برای سوالات خارج از کتاب آزمون سراسری ۱۴۰۰ نامه‌ای ارسال کرده که روابط عمومی آن سازمان اعلام کرد ۲۰ تیرماه نامه ارسال شده و این نامه ۲۱ تیرماه به دست سازمان سنجش رسید.

او افزود: در این نامه آمده است که ۱۰ سوال از حدود ۱۵۰۰ سوال خارج از کتاب بوده است که این ۱۰ سوال توسط اساتید و کارشناسان آزمون سازی و سنجش و روان‌سنجی بررسی می‌شود و گزارش آن به صورت مکتوب ارائه خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: در خصوص سوال‌هایی که عنوان شده است خارج از اهداف آموزشی است، اهداف آموزشی وزارت آموزش و پرورش با سازمان سنجش که آزمون‌های رقابتی را برگزار می‌کند متفاوت است که به صورت مبسوط این موضوع در اطلاعیه سازمان سنجش که ۱۷ تیرماه منتشر شد؛ توضیح داده شده است.

او در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین طراحی سوال ایراد و مشکلی نداشته است.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین