کدخبر: 29029 تاریخ انتشار

هزینه سنجش سلامت دانش‌آموزان چقدر است؟

عظیم عراقی گفت معاینات پزشکی کلاس اولی‌ها بدون کارت واکسیناسیون کودکان انجام می‌شود و نیازی به داشتن کارت واکسیناسیون نیست.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ عظیم عراقی، معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: خانواده‌هایی که تاکنون واکسن کودکان شش ساله خود را نزده‌اند می‌توانند معاینات پزشکی را در پایگاه‌های سنجش سلامت آموزش و پرورش انجام دهند و تزریق واکسن را به مراحل بعد بسپارند.

او گفت: پیش از این اعلام شده بود که انجام سنجش تحصیلی کلاس اولی‌ها مشروط به داشتن کارت واکسیناسیون است.

عظیم عراقی تأکید کرد: خانواده‌ها می‌توانند واکسن کودکان خود را با مراجعه به پایگاه‌های جامع سلامت که از طرف آموزش و پرورش معرفی می‌شوند دریافت و برای گرفتن برگه سلامت به پایگاه‌های آموزش و پرورش مراجعه کنند که این برگه برای ثبت نام دانش آموزان در مدرسه الزامی است.

عراقی افزود: سعی می‌کنیم که مراکزی را به خانواده‌ها معرفی کنیم که تزریق واکسن بدون معطلی انجام شود و از ازدحام خانواده‌ها در مراکز واکسیناسیون جلوگیری شود.

او با تأکید بر این که فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت آموزش و پرورش در شهر‌های قرمز نیز ادامه دارد گفت: بیش از ۶۰۰ هزار کلاس اولی برای سنجش سلامت نوبت گیری شده اند و سنجش ۲۷۰ هزار دانش آموز نیز تاکنون انجام شده است که در شهر تهران این رقم به ۴۰ درصد کودکان شش ساله می‌رسد.

معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی خاطرنشان کرد: در پایگاه‌های سنجش سلامت امسال علاوه بر سنجش قد، وزن، گوش، چشم و روانشناسی، فقر حرکتی شش ساله‌های بدو ورود به مدرسه هم شناسایی و سنجیده می‌شود.

عراقی گفت: خانواده‌ها با ثبت نام در سامانه پادا از طریق مدرسه و سامانه به پایگاه‌های سنجش سلامت معرفی می‌شوند.

او افزود: مشکل سامانه سی دا و سامانه سنجش تحصیلی دانش آموزان برطرف شده و نوبت دهی به خوبی انجام خواهد شد.

عراقی یادآور شد: هزینه سنجش سلامت دانش آموزان ۵۰ هزار تومان است که در پایگاه‌های سنجش سلامت گرفته می‌شود و مدرسه حق دریافت این وجه را ندارد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین