کدخبر: 29025 تاریخ انتشار

شرط پوشش بیمه‌ای هزینه‌های درمانی درصندوق همگانی رعایت سیستم ارجاع است

مهدی رضایی با بیان اینکه دارندگان دفترچه بیمه سلامت همگانی برای مراجعه به مراکز درمانی خصوصی باید ابتدا به «پزشک ارجاع و خانواده» خود مراجعه کنند گفت: در صورت عدم رعایت سیستم ارجاع، تمامی هزینه‌های درمانی، این گروه از بیمه شدگان خارج از تعهد خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مهدی رضایی، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه شدگان بیمه سلامت می توانند برای اطلاع از نام پزشک خانواده خود، به پنل شهروندی بیمه سلامت به آدرس eservices.ihio.gov.ir/esc و یا ادارات بیمه سلامت شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

به گفته رضایی در این طرح، بیمه شده از پزشک عمومی خود خدمات درمانی را دریافت می کند و در صورت تجویز پزشک عمومی، با مراجعه به پزشک متخصص خدمات را دریافت می کند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: پیش از این بیمه شدگان  بیمه سلامت فقط با مراجعه به مراکز درمانی دولتی خدمات دریافت می کردند که با رعایت سیستم ارجاع، اکنون می توانند از بخش خصوصی هم استفاده کنند.

رضایی گفت: بیمه شده ها می توانند تنها با پرداخت ۶ هزار تومان از ویزیت پزشک عمومی و ۱۰ هزار ۵۰۰ تومان از پزشک متخصص استفاده کنند.

همچنین  گفت  خدمات اورژانسی استثنا بوده و بدون ارجاع تحت پوشش قرار دارد.

 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین