کدخبر: 28949 تاریخ انتشار

هرنوع علامت سرماخوردگی را هشداری برای کرونای دلتا در نظر بگیرید

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: مردم باید هرعلائم اولیه ای را در این روزها جدی بگیرند چون حتی یک علامت سرماخوردگی یا حساسیت می‌تواند نشانه ای از کرونای دلتا باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ دکتر مهران احمدی بلوطکی گفت: کرونای دلتا سوش جدیدی از کرونا با علائم گسترده تر است و حتی ممکن است با یک علامت ابتدایی با شک به حساسیت مانند آبریزش بینی، سرفه ،عطسه، گلودرد و بدن درد همراه باشد.

وی افزود: فرق ویروس دلتا با دیگر انواع ویروس کرونا این است که علائم سریع تر ظاهر شده و بیماری زودتر پیشرفت می‌کند، میزان انتقال این بیماری ۱.۶ بیشتر، دوره کمون کوتاهتر و دامنه علائم شدیدتر است.

احمدی بلوطکی ادامه داد: افراد باید با هر علامتی خود را قرنطینه کنند و بعد از گذشت ۴۸ تا ۷۲ ساعت در صورت علامت دار بودن به مراکز بهداشتی مراجعه و تست بدهند.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: شناسایی، مراجعه و درمان به موقع سه اصل مهم در کنترل بیماری کرونا است؛ اشتباه بزرگ اذهان عمومی این است که بعد ازگذشت چند روز، علائم را به بیماری‌هایی از جمله سرماخوردگی و آنفلوآنزا نسبت می دهند که باعث پیشرفت بیماری می شود.

وی توضیح داد: بروز مرگ و میرهای کرونا عموما به علت دیر مراجعه کردن است چون در صورت مراجعه به موقع با کمترین عارضه های شدید و فوتی روبرو می‌شویم.

احمدی بلوطکی اضافه کرد: کرونای دلتا نیز اگر به موقع شناسایی و درمان شود نگرانی در مورد مرگ و میر و عوارض وجود ندارد.

در حال حاضر سه شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان نارنجی و ۱۰ شهرستان زرد کرونایی هستند.

 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین