کدخبر: 28884 تاریخ انتشار

شروع آزمایش این واکسن کرونا روی زنان باردار

کتابخانه ملی پزشکی آمریکا اعلام کرد: شرکت داروسازی مدرنا یک آزمایش بالینی را درمورد اثرات واکسن کووید-۱۹ این شرکت روی زنان باردار آغاز می‌کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ شرکت مدرنا در این آزمایش قرار است  هزار زن را ثبت نام کند و آنها را مدت ۲۱ ماه مورد مطالعه قرار دهد.

این جمعیت مورد مطالعه شامل زنانی است که واکسن مدرنا را طی ۲۸ روز قبل از آخرین قاعدگی یا در هر زمان از بارداری دریافت کرده اند.

هدف اصلی این مطالعه ارزیابی نتایج بارداری در زنانی است که واکسن کووید-۱۹ مدرنا  (mRNA-۱۲۷۳) را در دوران بارداری دریافت کرده اند.

بر اساس این گزارش ، برآورد می شود که این مطالعه در روز ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیر) آغاز شود.

این مطالعه بر روی نتایج نوزادی و بارداری ، عوارض بارداری و نقص های عمده و جزئی مادرزادی متمرکز خواهد بود.

پایگاه اینترنتی «فاکس بیزینس»، که گزارش این کارآزمایی بالینی را منتشر کرد ، اظهار داشت سهام شرکت مُدرنا دیروز دوشنبه دو درصد افزایش یافت.

در وب سایت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا آمده است که اگر باردار هستید می توانید واکسن کووید-۱۹ دریافت کنید. دریافت واکسن کووید-۱۹ در دوران بارداری می تواند از شما در برابر ابتلا به چند بیماری محافظت کند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) و اداره داروی فدرال این کشور داده های اولیه سیستم های نظارت بر ایمنی را جمع آوری کرده اند که به نوشته وب سایت CDC هیچ گونه نگرانی در مورد ایمنی برای افراد بارداری که واکسینه شده اند یا برای نوزادان آنها شناسایی نشده است.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین