کدخبر: 24165 تاریخ انتشار

آیا مبتلایان به سرطان مشکلی در تزریق واکسن کرونا دارند؟

رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماران سرطانی با توجه به فرآیند تشخیص و درمان بیماری، مشکلی در تزریق واکسن کرونا ندارند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ علی قنبری مطلق، رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماران سرطانی منعی برای تزریق واکسن کرونا ندارند و افرادی که شیمی درمانی و جراحی می کنند، باید یک هفته فاصله میان تزریق واکسن کرونا و شیمی درمانی یا جراحی داشته باشند.

او اظهار کرد: بیمارانی که تحت پیوند مغز و استخوان قرار می گیرند نیز لازم است سه تا ۶ ماه میان تزریق واکسن کرونا و پیوند فاصله داشته باشند و ممنوعیتی برای تزریق این واکسن ندارند.

قنبری مطلق با بیان اینکه بیماران مبتلا به انواع سرطان با خیال آسوده می توانند واکسن بزنند، تصریح کرد: بیماران سرطانی که به کرونا مبتلا می شوند بیشتر در معرض آسیب ها، عوارض و بستری در بیمارستان و مرگ و میر هستند و باید پروتکل های بهداشتی را بطور کامل رعایت کنند.

وی تصریح کرد: اگر مشکلاتی مثل تب پایدار و کاهش سطح اکسیژن و تنگی نفس در این بیماران وجود داشته باشد باید به پزشک مراجعه کنند.

به گفته رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سالانه ۱۳۵ هزار مورد ابتلا به بیماری سرطان در کشور افزوده می شود و این سرطانها رو به رشد بوده، اکنون سرطان پروستات در مردان و سرطان سینه در زنان در صدر انواع سرطان قرار دارند و باید مردم برای پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان، شیوه زندگی خود را اصلاح کنند.

قنبری مطلق افزود: فعالیت بدنی ناکافی، مصرف کم میوه ها و سبزیجات و افزایش مصرف سیگار، الکل و غذاهایی که حاوی چربی هستند از عوامل محیطی بروز سرطانهاست و لازم است مردم نسبت به این بیماری آگاه تر و با  پیروی از سبک زندگی سالم از ابتلا به آن پیشگیری کنند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین