کدخبر: 24118 تاریخ انتشار

ترفندهایی برای تمیز کردن ماشین که هر راننده ای باید بداند!

در این خبر ترفندهایی گفته شده که با انجام آن ها می توانید تمیزترین ماشین ها را داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، تمیز کردن ماشین می‌تواند کاری خسته کننده باشد، اما نمی‌توانید از آن فرار کنید. اگر هدف شما این است که اتومبیل خود را همیشه بدون آلودگی و بدون لک نگه دارید، احتمال این وجود دارد که در یک فرآیند نظافت، گیر کنید که کمی پیچیده‌تر از دیگران باشد، اما لازم نیست که خود را تحت فشار قرار دهید، چند ترفند عجیب وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها ماشین خود را تمیز کرده و کاری کنید براق و بی نقص به نظر برسد. اگر فکر می‌کنید استفاده از شوینده معمولی مخلوط با آب به اندازه کافی خوب است، نکاتی که در ادامه آمده شده را بخوانید، متحیر می‌شوید.

در ادامه این نکات جالب را می‌خوانید:

نوشابه معجزه می‌کند

ترفندهایی برای تمیز کردن خودرو که هر راننده ای باید بداند!

بله، درست خواندید. قدرت گاز نوشابه به خوبی در تمیز کردن شیشه جلوی خودرو کمک می‌کند. هنگامی که پس از مدتی طولانی باران می‌بارد، همه با یک شیشه جلوی کثیف رو به رو می‌شوند، اما شما می‌توانید از نوشابه استفاده کنید تا از لکه‌ها و کثیفی‌ها خلاص شوید. حباب‌های نوشابه تمام آلودگی‌ها را از بین می‌برد و یک شیشه جلو اتومبیل درخشان برای شما باقی می‌ماند. همچنین، به یاد داشته باشید که بعد از تمیز کردن، نوشیدنی چسبناک را کاملاً بشویید وگرنه تلاش تمیز کردن شما بی فایده خواهد بود.

نرم کننده مو

ترفندهایی برای تمیز کردن خودرو که هر راننده ای باید بداند!

چرا هزینه‌های زیادی را صرف خرید محصولات تمیز کننده گران قیمت می‌کنید تا ماشین شما براق و تمیز به نظر برسد؟ تمام آنچه شما نیاز دارید نرم کننده مو است. برای اطمینان از اینکه ماشین شما بسیار براق به نظر می‌رسد و ظاهری کاملاً نرم دارد، ماشین خود را با نرم کننده موی حاوی لانولین بشویید.

دستمال مرطوب کودک برای تمیز کردن سریع

ترفندهایی برای تمیز کردن خودرو که هر راننده ای باید بداند!

اگر به دنبال راه‌هایی برای کوتاه کردن روند تمیز کردن ماشین خود هستید، فقط دستمال‌های کودک خود را استفاده کنید. دستمال مرطوب کودک یک روش موثر و سریع برای تمیز کردن شیشه جلو خودرو و تمیز و براق بودن آن است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک بار دستمال مرطوب بچه را روی شیشه جلو خود بچرخانید و کارتان تمام است.

نفت سفید برای واکس زدن ماشین

ترفندهایی برای تمیز کردن خودرو که هر راننده ای باید بداند!

آب باران روی ماشین شما احتمال زنگ زدگی را افزایش می‌دهد. اگر نیازی به واکس زدن یا پولیش ماشین داشته باشید، چه می‌کنید؟ مخلوطی از ۳ گالن آب و ۱ فنجان نفت سفید همان چیزی است که شما نیاز دارید. یک پارچه را به مخلوط آغشته کنید و آن را روی ماشین خود بکشید. این همه کاری بود که شما باید انجام می‌دادید!

جوش شیرین برای درخشش خودرو

ترفندهایی برای تمیز کردن خودرو که هر راننده ای باید بداند!

جوش شیرین می‌تواند به تمیز کردن ماشین شما کمک کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید مخلوط کردن یک چهارم فنجان جوش شیرین با همان مقدار مایع ظرفشویی است. مخلوط را به درستی تکان دهید و ۱ فنجان از مخلوط را داخل ۲ گالن آب گرم بریزید. کاملاً مخلوط کنید و شروع به تمیز کردن ماشین کنید!

برف پاک کن‌های کثیف را با آمونیاک تمیز کنید

ترفندهایی برای تمیز کردن خودرو که هر راننده ای باید بداند!

هنگامی که برف پاک کن‌های خودروی شما کثیف هستند، به جای تمیز کردن شیشه جلو، آثار کثیفی بیشتری برجای می‌گذارد. نیازی به عوض کردن آن‌ها نیست، فقط ۱ چهارم فنجان آمونیاک خانگی و ۱ چهارم آب سرد را مخلوط کنید. پارچه یا حوله کاغذی را به این مخلوط آغشته کرده و برف پاک کن‌ها را به آرامی تمیز کنید. پس از اتمام کار، آن‌ها را با یک پارچه خشک تمیز کنید.

با کرم تارتار از شر آلودگی‌های روغنی خلاص شوید

ترفندهایی برای تمیز کردن خودرو که هر راننده ای باید بداند!

در تعدادی از مناطق روستایی، مناطقی وجود دارد که به عنوان جاده‌های نفتی شناخته می‌شوند و با روغن پاشیده می‌شوند تا گرد و غبار و شن و ماسه را کنترل کنند. هنگامی که در امتداد چنین جاده‌هایی رانندگی می‌کنید، ممکن است شیشه جلوی اتومبیل شما با مواد زائد روغنی پوشانده شود. یکی از راه‌های موثر برای پاک سازی چنین کثیفی‌هایی، کرم تارتار است. بعد از استفاده از این محلول تمیز کننده عجیب، با یک آب صابون آن را پاک کرده، سپس شیشه را بشویید و خشک کنید.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین