کدخبر: 24012 تاریخ انتشار

شبیخون در شب تولد

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از کشف پرونده سرقت طلا و جواهر به ارزش یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال در مراسم جشن تولد، خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: بیست و هفتم اردیبهشت ماه پرونده ای با موضوع سرقت از منزل در کلانتری 128 تهران نو تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

او افزود: براساس محتوای پرونده، عصر روز شنبه 25 اردیبهشت ماه شاکی بمناسبت جشن تولد فرزندش مراسم تولدی با دعوت از اقوام در منزل خود برگزار و پس از پایان مراسم در اواخر شب و رفتن مهمانان همسرش قصد داشته زیورآلات و طلاهایی را که به این مناسبت استفاده کرده بود را داخل گاو صندوق بگذارد و در این حین متوجه کم شدن بخشی از طلاهای موجود در گاو صندوق به ارزش تقریبی یکصد و هشتاد میلیون تومان می شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بررسی ابعاد مختلف موضوع برای دستیابی به کشف حقیقت بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه قرار گرفت که در این راستا کارآگاهان با بررسی محل سرقت و تحقیقات میدانی متوجه می شوند، گاو صندوق در کمد دیواری اتاق خواب وجود دارد و سارق یا سارقان از محل نگهداری گاو صندوق و کلید آن اطلاع کافی داشته اند و در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت نموده اند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: تحقیقات کارآگاهان این فرضیه را مطرح کرد که سارق یا سارقان جزء همان مهمانان حاضر در جشن تولد هستند، با استعلام از مهمانان مشخص شد شخصی به اسم «محمد» ساکن کرج که جدای از نسبت فامیلی( باجناق) با شاکی نیز دوست صمیمی بوده و بین سایر اقوام بیشترین مراوده را نیز با شاکی داشته، دارای سوابق متعدد کیفری در جرایم مختلف از جمله سرقت است.

کنجوریان افزود: با توجه به شواهد و قراین موجودو با هماهنگی با مرجع قضائی، دستگیری «محمد» در دستور کار قرار گرفت؛ پس از دستگیری، وی قصد فرار از بزه انتسابی را داشت اما در تحقیقات جامع پلیسی و مواجهه با سرنخ های موجود ناچار لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده و به همین خاطر از کار اخراج شده ام و برای تامین هزینه های زندگی و اعتیاد، دست به سرقت زدم و اموال را به یکی از دوستانم به نام «فرید» فروختم و در ازای آن نیم کیلو تریاک و یازده میلیون تومان پول دریافت کردم.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: به دنبال اظهارات متهم و هماهنگی با مرجع قضائی، دستگیری مالخر نیز دستور کار قرار گرفت و در بازرسی از منزل وی اموال مسروقه کشف و به جرم خود اعتراف کرد؛ پرونده پس از تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال که متهمان با قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین