کدخبر: 23957 تاریخ انتشار

منتظر یک آخر هفته گرم باشید

کبری رفیعی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: درتهران طی امروز و فردا آسمان صاف و گاهی وزش باد را خواهد داشت برخلاف کاهش دمایی که در طی دیروز و امروز وجود داشته پایان هفته گرمی را در پی رو خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ کبری رفیعی، کارشناس هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: از امروز تا شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و آسمان صاف است. طی این مدت مناطقی از استان گیلان، مازندران و گلستان بارش پراکنده را دارند و دامنه‌ها و ارتفاعات کرمان، شمال شرق هرمزگان و مناطق جنوب و مرکز سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی به ویژه در ساعت بعد از ظهر و اوایل شب، همین شرایط را تا شنبه در اردبیل شمال آذربایجان شرقی و غربی و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شاهد خواهیم بود که به شکل رعد و برق و افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی را در این مناطق پیش بینی می‌کنیم.

او افزود: از نظر شرایط دمایی روز‌های پنجشنبه و جمعه دمای هوا در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان خراسان شمالی و خراسان رضوی بین ۵ تا ۷ درجه افزایش پیدا می‌کند. امروز و فردا در بعضی ساعات در شرق استان سمنان، شرق خراسان شمالی و جنوب خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد نسبتا شدید که در مناطق مستعد این شرایط سبب خیزش گرد و خاک کاهش کیفیت هوا و دید افقی همین شرایط تا پایان هفته برای مناطقی از استان‌های خوزستان و ایلام پیش بینی می‌کنیم.

رفیعی گفت: از امروز تا جمعه شرق دریای عمان و به تناوب خلیج فارس مواج و متلاطم است.

این کارشناس آب و هوایی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: درتهران طی امروز و فردا آسمان صاف و گاهی وزش باد را خواهد داشت برخلاف کاهش دمایی که در طی دیروز و امروز وجود داشته پایان هفته گرمی را در پی رو خواهیم داشت، از این رو حداکثر دما ۳۵ درجه و حداقل دما ۲۳ درجه بالای صفر خواهد بود.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین