کدخبر: 23918 تاریخ انتشار

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره آینده کرونا

سازمان جهانی بهداشت امروز هشدار داد، از بین رفتن ویروس کرونا در سطح جهانی در آینده‌ای نزدیک ممکن نیست و به نظر می‌رسد همچنان باید منتظر اعلام آمارهای سیاه روزانه کرونا باشیم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، دیوید نابارو فرستاده ویژه سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با اپیدمی کرونا اظهار کرد: بشریت باید نحوه همزیستی با ویروس کرونا را یاد بگیرد.

او افزود: از بین بردن ویروس در حال حاضر برای جهان هدف منطقی نیست؛ شهروندان باید بتوانند دستکم تا مدتی با آن همزیستی کنند: هر زمان که موارد ویروس به طور ناگهانی افزایش یابد، این تصور وجود دارد که سویه جدیدی از ویروس ظهور کرده است و این تعجب آور نخواهد بود.

افراد واکسینه شده، در صورت داشتن علائم باید آزمایش کرونا بدهند

همچنین آن طور که مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرده است، اگر افراد به‌طور کامل واکسینه شوند حتی اگر در معرض فرد مبتلا به کووید قرار گیرند نیازمند تست کرونا نیستند مگر این‌که علائمی مانند تب، سرفه و یا خستگی داشته باشند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها ایالات‌متحده اعلام کرده است، افراد واکسینه شده می‌توانند از غربالگری معمول محل کار خارج شوند، البته بسیاری از شرکت‌ها چنین غربالگری ندارند اما بررسی بیشتر برای افرادی که در پناهگاه بی‌خانمان‌ها زندگی می‌کنند و یا برای زندانیان به دلیل خطر بیشتر انتقال توصیه می‌شود. این راهنمای جدید منعکس‌کننده نتایج تحقیقاتی است که بیان می‌کند، افراد واکسینه شده در معرض خطر کمتری از بیماری سخت و شدید قرار دارند و اگر به عفونت مبتلا شوند ویروس را کمتر به دیگران انتقال داده و علائم آنان احتمالا خفیف‌تر است.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین