کدخبر: 23904 تاریخ انتشار

امسال تابستان آب در تهران قطع نمی‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه قطعی آب در تهران نخواهیم داشت، گفت: قطعی آب در تهران بستگی به رفتار مردم در مدیریت مصرف آب دارد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اگر مردم صرفه جویی کنند به طور قطع، قطعی آب نخواهیم داشت و این امر جزو برنامه های این شرکت نیست ولی اگر مصرف بیش از حد شود امکان دارد هر مساله ای اتفاق بیافتد.

او ادامه داد: سالانه مصرف آب شرب استان تهران یک و نیم میلیارد متر مکعب است که معادل ۲۵ درصد آب مصرفی کل کشور می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: شهر تهران حدود یک میلیارد و ۱۰۰ متر مکعب سالانه مصرف آب دارد که تقریبا معادل ۱۸ درصد آب مصرفی کل کشور است.

او با اشاره به اینکه مصرف روزانه آب در تهران حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب است گفت: حجم دریاچه چیتگر تهران سه میلیون متر مکعب است که تهرانی ها روزانه حدود ۱.۲ برابر این دریاچه آب مصرف می کنند.

بختیاری ادامه داد: امسال قطعی آب در شهر تهران و در شهرستان های این استان نداشته ایم اگر در مکان هایی قطع شده به خاطر قطعی برق بوده است چون در بعضی از روستاها منابع آبی از چاه ها با استفاده از سیستم برق تامین می شود که با قطعی برق، برداشت آب از چاه ها از مدار خارج می شود.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین